Щупальця восьминога самі вирішують, як рухатися – вчені

Поділитися
Щупальця восьминога самі вирішують, як рухатися – вчені Присоски на щупальцях отримують інформацію з навколишнього середовища
Присоски на щупальцях ініціюють дії у відповідь на інформацію з навколишнього середовища.

Вчені з Американського геофізичного союзу заявили про те, що щупальця восьминогів можуть самі вирішувати, як рухатися. Висновки дослідників засновані на аналізі попередніх робіт і спостереженнях за поведінкою головоногих, повідомляє Naked science.

На думку дослідників, присоски на щупальцях восьминога можуть ініціювати дії у відповідь на інформацію, отриману з навколишнього середовища, а потім координувати дії з сусідніми присосками. Це унікальний феномен, оскільки передбачає відмінну від хребетних архітектуру нервової системи.

Нервова система хребетних зосереджена головному і спинному мозку, мозок спочатку отримує інформацію про стимули, обробляє її і видає реакцію на них. Оскільки у головоногих немає хребетного стовпа, їхні ганглії (скупчення нервових клітин) поширені по всьому тілу. В процесі еволюції великі утворення гангліїв перетворилися на мозок, але при цьому в щупальцях збереглася власна архітектура.

Дослідники вважають, що щупальця восьминогів можуть обмінюватися інформацією один з одним, не повідомляючи її при цьому мозку. Мозок може не знати, де знаходяться щупальця, але самі вони чудово про це знають.

У ході дослідження вчені спостерігали за двома видами восьминогів: гігантським і червоним. Вони об'єднали методи відстеження поведінки і запису нейронної активності, щоб зрозуміти, як щупальця восьминогів координують величезний обсяг сенсорної і моторної інформації для прийняття рішень. Вони видавали тваринам різні предмети, наприклад шлакоблоки і кубики LEGO, або запускали їх у лабіринти з їжею. Досліди підтвердили гіпотезу про самостійну нервову систему щупалець і продемонстрували, як відбувається прийняття безлічі дрібних рішень гангліями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалкі органи мертвих медуз. За свідченням учених, перед тим, як медузи були розірвані на шматки і проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі