Щупальця восьминогів вирішують, як рухатися, незалежно від мозку - Технології - dt.ua

Щупальця восьминога самі вирішують, як рухатися – вчені

26 червня, 14:49 Роздрукувати

Присоски на щупальцях ініціюють дії у відповідь на інформацію з навколишнього середовища.

Присоски на щупальцях отримують інформацію з навколишнього середовища

Вчені з Американського геофізичного союзу заявили про те, що щупальця восьминогів можуть самі вирішувати, як рухатися. Висновки дослідників засновані на аналізі попередніх робіт і спостереженнях за поведінкою головоногих, повідомляє Naked science.

На думку дослідників, присоски на щупальцях восьминога можуть ініціювати дії у відповідь на інформацію, отриману з навколишнього середовища, а потім координувати дії з сусідніми присосками. Це унікальний феномен, оскільки передбачає відмінну від хребетних архітектуру нервової системи.

Нервова система хребетних зосереджена головному і спинному мозку, мозок спочатку отримує інформацію про стимули, обробляє її і видає реакцію на них. Оскільки у головоногих немає хребетного стовпа, їхні ганглії (скупчення нервових клітин) поширені по всьому тілу. В процесі еволюції великі утворення гангліїв перетворилися на мозок, але при цьому в щупальцях збереглася власна архітектура.

Дослідники вважають, що щупальця восьминогів можуть обмінюватися інформацією один з одним, не повідомляючи її при цьому мозку. Мозок може не знати, де знаходяться щупальця, але самі вони чудово про це знають.

У ході дослідження вчені спостерігали за двома видами восьминогів: гігантським і червоним. Вони об'єднали методи відстеження поведінки і запису нейронної активності, щоб зрозуміти, як щупальця восьминогів координують величезний обсяг сенсорної і моторної інформації для прийняття рішень. Вони видавали тваринам різні предмети, наприклад шлакоблоки і кубики LEGO, або запускали їх у лабіринти з їжею. Досліди підтвердили гіпотезу про самостійну нервову систему щупалець і продемонстрували, як відбувається прийняття безлічі дрібних рішень гангліями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вченим вперше вдалося записати спів японського кита

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалкі органи мертвих медуз. За свідченням учених, перед тим, як медузи були розірвані на шматки і проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >