Самки бонобо виступають в ролі свах для синів - Технології - dt.ua

Самки карликових шимпанзе виступають в ролі "свах" для своїх синів

21 травня, 17:37 Роздрукувати

Матері відбивають самок від інших самців.

Самки бонобо "сватають" своїх синів © N+1

Вчені з Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка заявили про те, що самки бонобо (карликових шимпанзе) виступають в ролі "свах" для своїх синів. Як повідомляє N+1, матері підводять дітей до самок, готових для спарювання, і відбивають їх у інших самців. Дослідники підкреслюють, що репродуктивний успіх синів у подібних випадках підвищується в три рази.

У ході дослідження вчені порівняли поведінку двох особин близьких видів, які проживали у неволі: звичайних шимпанзе і бонобо. Дослідники помітили, що, хоча самки і шимпанзе і бонобо живуть недалеко від своїх синів і часто допомагають їм у суперництві з іншими самцями, тільки матері бонобо зводять їх з іншими самками. Вивчивши поведінку особин, дослідники виявили, що така підтримка матері збільшує репродуктивний успіх самців бонобо в три рази. Цікаво, що у звичайних шимпанзе показник успіху розмноження падає приблизно у 1,5 раза, якщо синам допомагає мати. На думку авторів роботи, це пов'язано з тим, що самки бонобо можуть займати домінантну роль в співтоваристві, на відміну від спільнот шимпанзе, де всі чільні ролі займають тільки самці.

На думку дослідників, поведінка самок бонобо узгоджується з гіпотезою про довгоіснуючі види, які вкладають багато сил і часу вирощування власного потомства, залишаючись з дитинчатами навіть до досягнення дорослого віку і жертвуючи власним репродуктивним успіхом заради якісного потомства.

Читайте також: Палеонтологи виявили останки найменшої людиноподібної мавпи

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >