Розвиток життя на Землі пов'язали з давніми підводними вулканами

Поділитися
Розвиток життя на Землі пов'язали з давніми підводними вулканами © Lenta.ru
Вчені припускають, що підвищення температури повітря було пов'язано з вулканічною активністю.

Підводні вулкани стали каталізатором розвитку життя на Землі
Підводні вулкани стали каталізатором розвитку життя на Землі

Вчені заявили про те, що каталізатором для виникнення нових організмів на Землі могли послужити зміни у складі підлідного океану, викликані діяльністю підводних вулканів у давнину. Результати досліджень автори опублікували в журналі Nature Geoscience.

Вчені виходили з гіпотези про те, що 640-720 мільйонів років тому суша і вода на Землі були покриті снігом і кригою. Ситуація зберігалася протягом декількох мільйонів років, а головною її особливістю, згідно з дослідженням учених, стала поява численних підводних вулканів.

До глобального заледеніння міг призвести розпад суперконтиненту Родинія, в результаті якого збільшився річковий стік в океан. Це призвело до зменшення солоності води в океані і зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері, а потім - подальшого збільшення крижаного покриву планети.

Атмосфера Землі почала нагріватися після того, як у повітрі накопичилася достатня кількість вуглекислого газу. Найбільш імовірною причиною його утворення вчені називають активність підводних вулканів. Разом з тим, ця гіпотеза не пояснює утворення по всій земній кулі карбонатних відкладень завтовшки сотні метрів, які повинні були б залишитися в теплих водах після танення льодовиків. Автори нового дослідження запропонували цьому своє пояснення.

Як заявив геофізик Тому Гернон з Саутгемптонського університету, "ми вважаємо, що багато геологічних та геохімічних явищ, пов'язаних з заледенінням Землі, узгоджуються з розташованими в мілководних серединно-океанічних хребтах підводними вулканами".

При розпаді Родинії був сформований серединно-океанічний хребет, що в довжину досягає десятків тисяч кілометрів. Підводні вулкани виробляли гіалокластити (склоподібні пірокластичні породи), які осідали на океанському дні.

У результаті діяльності вулканів у повітря вивільнялася велика кількість кальцію, магнію і фосфору. У своїй роботі вчені підрахували, що гіалокластита виявилося достатньо для пояснення карбонатних відкладень. На думку дослідників, зміна хімії в давньому океані могла стати каталізатором розвитку життя на планеті.

Раніше вчені заявили про те, що життя на Землі могло зародитися в результаті впливу комети. В ході експериментів вчені використовували метальний пістолет для того, щоб виробити подібне на кометний вплив на заморожену суміш амінокислот, водного льоду та силікатів (форстеритів). У результаті було визначено, що амінокислоти змогли виробити більш складні пептиди – молекули, які формують білки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі