Робота сервісу whois в Україні відключена задля виконання закону про захист персональних даних - Технології - dt.ua

Робота сервісу whois в Україні відключена задля виконання закону про захист персональних даних

18 лютого, 2011, 17:49 Роздрукувати

Технічний адміністратор домену. UA ТОВ "Хостмастер" закрив публічний доступ до інформації про фізичних осіб, які зареєстрували доменне ім'я (так званий сервіс whois).

 

Як повідомив адміністратор домену Дмитро Кохманюк, виступаючи на сьомому конгресі Інтернет асоціації України (ІнАУ) у п'ятницю, 18, лютого, таке рішення "Хостмастер" прийняв, виконуючи закон "Про захист персональних даних" , що набув чинності в цьому році, який забороняє передавати третім особам персональні дані фізосіб без згоди останніх. 
 
"Склалася унікальна ситуація: Україна - єдина в світі держава, де інформація про домен є закритою", - обурився відключенням сервісу президент ТОВ "Інтернет Інвест" (один з найбільших у країні доменних реєстраторів Imena.UA, хостинг-провайдер Mirohost.NET, Київ ) Олександр Ольшанський, який також виступав на конгресі. 
 
За його словами, українські доменні реєстратори направили запит до Міністерства юстиції України з проханням роз'яснити, чи стосуються норми закону глобального сервісу whois, проте до цих пір не отримали відповіді. 
 
"Не варто було поспішати з відключенням. Відповідальність за невиконання норм закону повинна бути адекватна загрозам. Якщо цей сервіс працює в усьому світі, ніхто не став би вас за нього карати", - відповів йому заступник голови Державної служби захисту персональних даних Володимир Козак. 
 
У цілому новий закон викликав значний інтерес з боку учасників конгресу. Так, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), президент компанії "Євроіндекс" Валерій Пекар повідомив, що найближчим часом президент спілки, народний депутат Анатолій Кінах має намір зареєструвати цілу низку поправок до закону. 
 
"У ньому (в законі) є абсолютно божевільні речі: наприклад, норма про необхідність отримання дозволу фізособи на внесення його персональних даних у базу, а потім інформування його про факт такого внесення. Служба захисту даних, новий контролюючий орган отримав повноваження, які можна порівняти лише з повноваженнями правоохоронців ", - висловив обурення Пекар. 
 
Глава Держслужби Олексій Мервінський запевнив учасників конгресу, що закон пройшов експертизу в Раді Європи і "не містить нічого надприродного". 
 
"Розумієте, в українського бізнесу - гіпертрофоване почуття небезпеки щодо неточних формулювань. Нам треба разом вирішувати цю проблему", - відповів Ольшанський. 
 
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >