Реальне втілення "Великого брата": як Китай стежить за своїми громадянами

Поділитися
Реальне втілення "Великого брата": як Китай стежить за своїми громадянами Китай стрімко перетворюється на поліцейську державу © Prime minister of Canada
У Китаї повним ходом йде будівництво поліцейської держави.

Китай, який є найбільш густонаселеною сучасною країною, стрімко перетворюється на поліцейську державу, уникнути тотального контролю влади у якій найближчим часом буде практично неможливо. Як повідомляє "Новое время", незважаючи на те, що деякі ініціативи влади країни здаються досить фантастичними, частина системи тотального контролю вже втілена в життя.

Міністерство громадської захисту Китаю заявило про початок роботи системи розпізнавання облич "Орлине око". Веб-камери CCTV почали встановлювати по всій країні з метою протидії злочинності. На сьогоднішній день подібних "розумних" камер встановлено вже близько 176 мільйонів, а до 2020 року їхня кількість перевищить 600 мільйонів.

Передбачається, що система буде мати базу даних з фотографіями кожного громадянина країни. На сьогоднішній день база даних з фотографіями має в своєму розпорядженні 13 терабайт, а база особистих даних громадян Китаю – 90 терабайт.

Система вже успішно використовується для затримання злочинців, відстеження порушень правил дорожнього руху та інших протизаконних дій. Камери зі штучним інтелектом можуть розпізнавати обличчя, деякі знають навіть вік, расу і стать людини. Кожну особистість будуть ідентифікувати з її автомобілем, родичами, друзями і навіть з людьми, яких ви часто зустрічаєте.

У подальшому ця система буде об'єднана з іншими соціальними інститутами, включаючи банки, лікарні і суди. Під контролем буде все: якщо людина ходить в туалет в недозволених місцях або рідко відвідує батьків, це буде зараховано в соціальний рейтинг, тобто, людина буде отримувати штрафні бали. А низький соціальний рейтинг потягне за собою неможливість брати кредити, залишати територію країни і навіть обмеження кількості дітей, яке може завести пара.

Згідно з даними ВВС, поліція ефективно використовує систему розпізнавання облич і може знайти злочинця всього за 10 хвилин. Поліцейські стверджують, що використовують особисті дані користувачів тільки в тих випадках, коли ті потребують допомоги.

А ось дисиденти і політичні критики бояться, що влада буде використовувати цю систему проти них, незважаючи на існуючі правові норми.

Ще одним аспектом системи стеження за громадянами є компанії, які займаються розробкою камер стеження. Влада Китаю має намір до 2030 року стати лідером у сфері розвитку штучного інтелекту. Партія сподівається, що до цього часу комп'ютерна індустрія буде коштувати 150 мільярдів доларів.

Минулого тижня, світовий інтернет-гігант Alibaba проінвестував 600 мільйонів доларів в свою дочірню компанію SenseTime, яка також підтримується державою і допомагає владі реалізувати проект покриття країни веб-камерами.

SenseTime оперує захисними системами і співпрацює з поліцією в регіонах Гуанчжоу, Юньнань і Шеньчжень. Через такий попит на їхні послуги, капіталізація компанії недавно перевищила позначку у два мільярди доларів. Схоже, що завдяки доступу до державних баз даних, гонконгська компанія SenseTime володіє архівом з більш ніж двома мільярдами фотографій.

Варто відзначити також те, що організація Захисту прав людини повідомила, що в регіоні Сіньцзян крім фотографічних даних, влади встановили систему інтернет-моніторингу та зібрали біоматеріали місцевих жителів (зразки ДНК, крові і відбитки пальців).

Нагадаємо, Китай впроваджує систему соціально рейтингу, за допомогою якого держава буде оцінювати надійність і адекватність своїх громадян. Оцінка людини буде становити від 350 до 950 балів. Система сформує рейтинг, враховуючи багато аспектів поведінки громадянина в суспільстві. Так алгоритм відстежить, чи регулярно людина оплачує рахунки, що купує в магазинах, що робить і чим цікавиться. Крім того, алгоритм буде враховувати поведінка користувачів в інтернеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі