Психологи підрахували, скільки грошей потрібно для щастя

Поділитися
Психологи підрахували, скільки грошей потрібно для щастя У середньому, жителям Землі потрібно 95 тисяч доларів на рік для відчуття задоволення життям © Feverpitch / Depositphotos
Вчені проаналізували дані опитувань 1,7 мільйона людей зі 164 країн світу.

Психологи з Університету Пердью і Університету Вірджинії порівняли дані про доходи людей з їхньою задоволеністю життям і підрахували, скільки грошей потрібно для щастя, повідомляє Marketwatch.

У ході дослідження вчені вивчили дані опитувань 1,7 мільйона людей зі 164 країн світу. В результаті було встановлено, що в середньому для того, щоб відчувати задоволення життям людям необхідно 95 тисяч доларів на рік, для відчуття добробуту – 60-70 тисяч доларів. Відзначається, що сім'ям з дітьми потрібні більші суми.

Як підкреслює "Українська правда", найбільшу кількість грошей для того, щоб відчувати себе щасливими, потрібно жителям Австралії - 125 тисяч доларів на рік. Для країн Східної Європи, куди відноситься і Україна, цей показник набагато нижчий - 45 тисяч доларів на рік. Найменше потрібно жителям Південної Америки - 35 тисяч доларів рік.

Більш того, дослідники встановили, що після того, як рівень доходу досягає цього значення, подальше його збільшення знижує рівень щастя. Мешканці багатших країн відчувають задоволення життям при набагато більш високому рівні доходу. На думку вчених, це пов'язано з тим, що люди схильні порівнювати себе з іншими.

Реальні доходи населення в Україні за 2014 рік скоротилися на 11,5%, а за 2015 рік – 22,3%. За 2016 рік реальні доходи зросли на 0,8%. У I кварталі 2017 року зростання склало 2,4%, у II кварталі - 1,7%.

Як свідчать дані опитування КМІС, у 2017 році 12% українців вважають, що вони не мають достатньо грошей на їжу. "Це високий показник, але за всі роки існування України як незалежної держави він був менше тільки в 2008 році до початку фінансової кризи, в 2013 році і на початку 2014 року. У 2012 році рівень бідності теж був 12%, а в усі інші роки незалежності України рівень бідності був вище, ніж зараз", - зазначають соціологи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі