Протопланета - Протопланетный диск молодої зірки складається з двох частин - Технології - dt.ua

Протопланетний диск молодої зірки складається з двох частин

14 вересня, 2015, 18:20 Роздрукувати

Внутрішня частина диска постійно отримує "підживлення" у вигляді матерії зовнішньої частини.

Протопланетний диск нової зірки виявився складається з двох частин © N+1

Група астрономів з Британії, Бразилії і Чилі проаналізувала структуру протопланетного диска біля новоутвореної зірки HD 100546, яка знаходиться в сузір'ї Муха. Раніше для цієї зірки підтвердилася наявність як мінімум однієї протопланети. У результаті досліджень виявилося, що газопилової диск розділений на дві частини, одна з яких отримує "підживлення" у вигляді матерії зовнішньої частини.

Частини газопилового диска розділені щілиною, товщиною в 10 астрономічних одиниць. Випромінювання, яке виходить від внутрішньої частини диска, є точно таким же, як і у зірок, біля яких не відбувається активної аккреції та утворення планет. Разом з тим, існує припущення, що на відстані 10 астрономічних одиниць від світила знаходиться протопланета.

Читайте також: NASA виявило свідчення утворення нових зірок навколо діючих чорних дір

Астрономи зазначають, що внутрішній диск не може сам по собі існувати довше, ніж кілька років повинна - його повністю поглинути зірка. Автори припускають, що він отримує постійне підживлення матерією із зовнішнього диска. Переносником цієї матерії може виступати гіпотетична планета, розташована в щілини між ними.

Це друга планетарна система такого типу з відомих ученим. Раніше поблизу зірки HD 142527 сузір'я Вовка була виявлена аналогічна пара протопанетних дисків, між якими спостерігалося перенесення речовини, однак сама система була в десятки разів крупніше описаної в новій роботі.

Вчені виявили наявність протопланети біля HD 100546 у 2013 році. Зірка в 2,5 рази важча за Сонце і віддалена від Землі на невелику за космічними мірками відстань 337 світлових років. Планета була виявлена в інфрачервоному діапазоні фахівцями Європейської південної обсерваторії (ESO) за допомогою особливої оптичної системи NACO, створеної на базі "Дуже великого телескопа" (VLT).

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >