Придумано вдосконалену конструкцію мас-спектрометра - Технології - dt.ua

Придумано вдосконалену конструкцію мас-спектрометра

10 лютого, 2011, 02:18 Роздрукувати

Група вчених запропонувала більш досконалу конструкцію мас-спектрометра для аналізу хімічного складу позаземних зразків. Прилад, який може бути реалізовано на основі новаторської ідеї, може стати складовою частиною марсоходів і роботів, які будуть досліджувати інші планети.

Мас-спектрометрія - ефективний метод, який дозволяє точно дізнатися, які молекули і йони містяться в добутому зразку. Крім того, з її допомогою можна довідатися про співвідношення різних ізотопів у досліджуваних речовинах. Для проведення мас-спектрометричного аналізу необхідно, щоб молекули досліджуваного зразка перебували у формі йонів, так як іони мають електричний заряд.

 Мас-спектрометри - звичний елемент «екіпірування» міжпланетних роботів. Для іонізації зразка, роботи поміщають об'єкт в особливу камеру та нагрівають до певної температури. Таким чином, речовини, що містяться у зразку, перетворюються на гази й іонізуються. Правда, для здобутку зразка, його подрібнення та переміщення в спеціальну камеру, роботів необхідно оснащувати масою додаткового обладнання. Альтернативний варіант передбачає, що іонізація зразка відбувається за допомогою лазера, який «вибиває» іони та молекули з поверхні. Однак у цьому випадку виникають складнощі з уловлюванням частинок - велика їх частина втрачається.

 Автори нової роботи розробили пристрій, який дозволяє захопити значний відсоток «вибитих» іонів. Він являє собою воронку, складену з декількох кільцевих електродів, розташованих за спаданням діаметру (від великих кілець до маленьких). Така пастка краще всього працює при тиску 5 торр - якраз такий тиск є характерним для поверхні Марса.

 Учені протестували роботу приладу в лабораторії у спеціальних камерах, що імітують умови Червоної планети. У майбутньому вони мають намір зменшити воронку, тому що чим менші розміри і маса пристроїв, які посилають на інші планети , тим менша вартість місій.

 У листопаді 2011 року до Марса має вирушити новий марсохід NASA під назвою MSL, або Curiosity. Нещодавно вчені, які займаються місією марсоходу, повідомили, що їм додатково необхідно 82 мільйони доларів на доопрацювання деяких систем апарату.

За матеріалами Лента.ru

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >