Препарати від нового коронавірусу розробляють кілька компаній: хто ближче до успіху

Поділитися
Препарати від нового коронавірусу розробляють кілька компаній: хто ближче до успіху Ефективні проти коронавіруса препарати намагаються створити кілька компаній © newsone.ws
Деякі препарати вже випробовують на людях.

Фармацевтичні компанії різних країн світу працюють над створенням препаратів, які допоможуть боротися з поширенням нового коронавірусу. Наприклад, один з них, "Ремдесивір" вже проходить випробування на декількох тисячах людей. Але він не є вакциною, тобто, не захистить від зараження, він допомагає полегшити перебіг захворювання.

Розробкою вакцин також займається відразу кілька компаній, серед найвідоміших - Moderna, CanSino, Inovio, які обіцяють надати вакцину вже до кінця року. Займаються компанії і розробкою "імунних коктейлів" з антитіл, які пригнічують розмноження вірусу.

"The Бабель" з посиланням на видання STAT розповів про успіхи компаній у створенні препаратів. Компанії відсортовані за готовністю: на початку розташовуються ті, які вже дісталися до етапу клінічних випробувань, а в кінці – ті, які проводять дослідження в лабораторії.

Американська компанія Gilead Sciences (розробляє "Ремдесивір")

Основне завдання препарату, який вводиться внутрішньовенно, - зняти лихоманку у важких пацієнтів і допомогти їм пережити гостру фазу хвороби. На даний момент проходить третя фаза клінічних досліджень у п'яти різних країнах. У Китаї препарат тестують на тисячі пацієнтів, перші достовірні результати сподіваються отримати в середині квітня. Але, за словами міжнародного координатора ВООЗ Брюса Олварда, це поки що "єдиний препарат, який може мати ефект".

Китайська Ascletis Pharma (досліджує коктейль з антивірусних препаратів)

Одним з цих препаратів лікують тих, хто заразився ВІЛ, а іншим – гепатит С. Коктейль випробували на 11 пацієнтах, які страждали від пневмонії, викликаної новим коронавірусом. Препарат дали їм в лютому, а 10 березня всіх виписали. Які випробування будуть проводити далі, поки невідомо.

Американська Moderna Therapeutics (тестує вакцину mRNA-1273)

Вакцина була створена всього через 42 дні після того, як вчені розшифрували геном вірусу. Вона являє собою штучно синтезовану молекули матричної РНК і повинна змусити клітини пацієнта виробляти антитіла до коронавірусу. Зараз вакцина знаходиться на першій фазі клінічних випробувань, які компанія проводить спільно з асоціацією 27 американських дослідницьких центрів.

Китайська CanSino Biologics (розробляє вакцину Ad5-nCov)

Вакцина розробляється спільно з Пекінським інститутом біотехнологій. Вона створена на основі генетичного коду коронавірусу і повинна викликати у пацієнтів імунну реакцію на нього. У компанії стверджують, що вже досягли такого результату у випробуваннях на тваринах і готуються до першої фази клінічних випробувань.

Американська Arcturus Therapeutics (готує вакцину спільно з Університетом Дюка)

Вакцина створена на основі молекули РНК і повинна запустити в клітинах виробництво білків, які захищають від інфекції. У компанії стверджують, що її вакцина вводиться в менших дозах і викликає велику імунну реакцію. Препарат проходить клінічні випробування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Німецька BioNTech (розробляє вакцину на основі РНК)

Компанія уклала дві угоди: з шанхайською фармацевтичною компанією і концерном Pfizer - вони будуть виробляти і продавати вакцину, якщо вона пройде випробування. Клінічні дослідження почнуться в квітні.

Німецька CureVac (розробляє вакцину на основі матричної РНК)

До квітня компанія сподівається створити зразки для випробувань на тварин, а до клінічних випробувань приступити влітку. Вона також розробляє мобільну технологію створення вакцини, щоб її можна було виробляти на місці спалаху вірусу.

Американська компанія Eli Lilly і канадська компанія AbCellera (розробляють ліки на основі антитіл)

Фахівці компаній одними з перших отримали зразки крові першого американського пацієнта, який перехворів коронавірусом. З них вони виділили 500 антитіл - найбільший набір, який зараз є в розпорядженні лабораторій. Найефективніші антитіла використовують для того, щоб створити ліки. Зараз компанія проводить лабораторні тести, до клінічних випробувань вона планує перейти в липні.

Китайська Clover Biopharmaceuticals (розробляє вакцину спільно з британським конгломератом GSK)

Компанія синтезує діючу речовину: білки, які викликають імунну реакцію, необхідну для боротьби з вірусом. GSK надає так звані ад'юванти - це хімічні сполуки, які посилюють цю імунну реакцію і ефективність вакцини. GSK уклав подібне партнерство з австралійським Університетом Квінсленда і співпрацює з фондом CEPI.

Американська Inovio Pharmaceuticals і китайська Beijing Advaccine Biotechnology (працюють над вакциною INO-4800)

Компанії вже отримали два гранти від фонду CEPI та фонду Білла і Мелінди Гейтс. Один - на те, щоб розробити портативний пристрій для підшкірних ін'єкцій, другий - щоб прискорити розробку, власне, вакцини. Генеральний директор Inovio 2 березня представляв розробку в Білому домі, зараз вакцину тестують в лабораторії, а до кінця року компанія обіцяє зробити мільйон доз.

Американська Regeneron Pharmaceuticals (працює над коктейлем на основі антитіл)

У 2015 році компанії вдалося створити коктейль, який удвічі зменшив смертність від Еболи. А 17 березня вона повідомила про те, що визначила склад коктейлю, який зможе придушити коронавірус.

Французька Sanofi (працює над вакциною спільно з агентством BARDA)

Вакцину компанія збирається створити, комбінуючи генетичний матеріал (ДНК) коронавірусу та іншого вірусу, безпечного для людини. Як і інші вакцини, вона повинна викликати імунну реакцію. Sanofi розраховує протестувати вакцину в лабораторії протягом найближчого півроку, на пацієнтах - в найближчі рік-півтора.

Японський гігант Takeda (розробляє ліки на основі антитіл)

Компанія розробляє препарат, грунтуючись на антитілах пацієнтів, які перехворіли коронавірусом: вона збирає зразки крові і поділяє їх на плазму і антитіла. Очікується, що препарат буде випущений в найближчий рік-півтора.

Американська Vir Biotechnology (спільно з китайською WuXi Biologics)

Компанія отримала антитіла з крові пацієнтів, які перехворіли на SARS, і перевіряє, чи зможуть вони стати основою ліків від коронавірусу. Коли вона підготує зразки для клінічних досліджень - невідомо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі