Популярний серцевий препарат може викликати раптову зупинку серця - Технології - dt.ua

Популярний серцевий препарат виявився небезпечним для серця

18 березня, 12:00 Роздрукувати

Препарати можуть викликати раптову зупинку серця.

Популярний серцевий препарат підвищує ризик раптової зупинки серця

Вчені з Європейського товариства кардіологів заявили про те, що препарат, який часто використовується для зниження кров'яного тиску і для боротьби зі стенокардією, може стати причиною раптової зупинки серця, повідомляє EurekAlert!.

У ході дослідження вчені вивчили препарати, які містять ніфедипін (30 та 60 мг) та амлодипін (5 і 10 мг). Як правило, медики прописують меншу дозу, підвищуючи її, якщо тиск не знижується або біль в грудях не проходить. Виявилося, що високі дози ніфедипіну (більше 60 мг на день) асоційовані з більш високим ризиком раптової зупинки серця в порівнянні з тими, хто такі препарати не приймає.

"Ніфедипін, амлодипін часто використовуються багатьма кардіологами та іншими лікарями, і вибір часто залежить від уподобань лікаря і особистого досвіду. Обидва препарати, як правило, вважаються однаково ефективними і безпечними, і жоден з них не пов'язаний з раптовою зупинкою серця. Це дослідження передбачає, що високі дози ніфедипіну можуть збільшити ризик раптової зупинки серця через фатальну аритмію серця, в той час як амлодипін — ні", - заявив провідний автор дослідження Ханно Тан. Разом з тим, він підкреслив, що результати роботи його команди вимагають подальшого підтвердження іншими дослідниками.

Читайте також: Вчені створили препарат, який блокує поширення раку у мишей

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >