Полівки прерій виявилися здатні до емпатії

Поділитися
Полівки прерій виявилися здатні до емпатії Полівки здатні співпереживати своїм родичам © Naked Science
Раніше вважалося, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком.

Вчені з університету Еморі в США встановили, що полівки прерій, як і люди, здатні співпереживати і співчувати своїм побратимам. Про відкриття вчених повідомляється на порталі Popular Ѕсіепсе.

Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Вчені піддали стресу полівок і спостерігали за реакцією їхніх побратимів, які були близькі до них. Реакція була однакова. Партнери полівок, які опинилися у стресовому стані, стали втішати їх, при цьому відчуваючи занепокоєння за своїх побратимів.

Дослідники з'ясували, що у полівок, як і у людини, за здатність до емпатії відповідає передня кора головного мозку. Крім того, особливу роль тут відіграє окситоцин – гормон гіпоталамуса, який передається з молоком матері.

Раніше вчені з'ясували, що дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин. Також дослідники довели, що рівень окситоцину в крові залежить і від тривалості "спілкування" людей і собак. Крім того, окситоцин сприяє взаємній прихильності цих двох видів один до одного.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі