Політ на МКС змусив мишей бігати колами

Поділитися
Політ на МКС змусив мишей бігати колами Після прибуття на МКС молоді миші почали бігати колами © NASA
У цілому, поведінка гризунів в невагомості, майже не відрізнялася від контрольної групи на Землі.

Лабораторні миші, які літали на тривалі для них проміжки часу на МКС, в умовах невагомості поводили себе майже так само, як контрольна група на Землі. Разом з тим, через кілька днів перебування на борту станції вони почали колективно бігати колами, повідомляє N+1.

У рамках експерименту NASA на МКС були доставлені 20 самок мишей у віці 16 і 32 тижні, які провели на станції від 17 до 37 днів. Там їх знімали на відео, а на Землі дослідники стежили за поведінкою контрольної групи.

Всі тварини успішно пережили експеримент, більше того, вчені помітили гарний стан шкури, здоров'я та масу тіла. І молоді, і старші самки вели себе так, як і очікували вчені: вони їли, вмивалися і взаємодіяли з родичами, як позитивно, так і негативно. Поступово миші адаптувалися до мікрогравітації і стали спритно пересуватись по експериментальним кліткам, використовуючи весь доступний їм простір - зокрема, чіпляючись за стінки клітини хвостами. Крім цього, у них зберігалися циркадні ритми.

Разом з тим, через три-п'ять днів після прибуття на станцію молоді миші починали бігати колами, спочатку поодинці, а потім колективно. Зазвичай така поведінка є наслідком обмеженого і бідного стимулами середовища, але миші в аналогічних умовах на Землі так не поводили.

Можливо, так миші відчували задоволення від фізичної активності в невагомості (у них не було, приміром, коліс для бігу, які люблять дрібні гризуни). Або ж вони так відгукувалися на стрес від перельоту на МКС і перебування в дуже незвичному середовищі, але тоді незрозуміло, чому у них не залишилося інших симптомів стресу. Крім того, вчені думають, що таким чином миші могли компенсувати недолік сигналів вестибулярному апарату в невагомості (однак чому так поводили себе тільки молоді миші, так і не ясно). Щоб у цьому розібратися, потрібні додаткові дослідження.

29 серпня на МКС було виявлено невеликий витік повітря. Наступного дня екіпаж МКС знайшов мікротріщину в обшивці побутового відсіку корабля "Союз МС-09". Дірку залатали герметиком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі