Подвійні зірки "плюються" планетами – астрономи

Поділитися
Подвійні зірки "плюються" планетами – астрономи Подвійні зірки викидають планети, які сформувалися біля них © spacetelescope.org
Вчені пояснили, чому у подвійних системах рідко зустрічаються планети.

Астрономи з Вашингтонського університету пояснили, чому в тісних подвійних системах рідко спостерігаються планети.

У ході дослідження вчені змоделювали поведінку систем, в яких період обертання зірок навколо загального центру не перевищує 10 земних діб.

У результаті дослідникам вдалося встановити, що причина того, що в подвійних зоряних системах планет небагато, полягає в наявності зони нестійкості. Планета не може перебувати ближче певної відстані від свого подвійного світила. За цією межею неможливе існування стійкої орбіти, і екзопланета, що потрапила в зону нестійкості, отримавши гравітаційний "стусан", просто відлітає в космічний простір. З часом ця область зміщується.

За оцінками авторів, як мінімум 87% подвійних зірок з часом втрачають одну планету. При цьому втрата однієї з них може спровокувати руйнування всієї системи.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі