Планети системи TRAPPIST-1 містять дуже багато води – вчені

Поділитися
Планети системи TRAPPIST-1 містять дуже багато води – вчені У системі TRAPPIST-1 виявилося занадто багато води © NASA
Планети системи не зможуть підтримувати життя.

Вчені з Арізонського державного університету Каймана Унтерборна заявили про те, що планети системи TRAPPIST-1 містять занадто багато води для того, щоб на них могло існувати життя, повідомляє Naked science.

Розміри планет системи схожі з земними, але їхня маса значно менша: всього від 24 до 57% маси нашої планети. Дослідники припускали, що низька щільність планет TRAPPIST-1 e, f і g пов'язана з великими кількостями води на них.

У ході нового дослідження вчені використовували власний алгоритм для аналізу різних характеристик зірки, її планетної системи та окремих планет. Розрахунки показали, що дві внутрішні планети (b і c) повинні містити 15% води і менше, а дві зовнішні (f і g) - більше 50%. Для порівняння, в масі Землі на воду припадає всього 0,02%.

Вчені підкреслюють, що такий вміст води не корисний для появи життя, оскільки вона лише найважливіший розчинник, середовище, в якому протікають необхідні хімічні реакції, але в ній повинні бути присутнім самі учасники цих процесів, органічні та мінеральні речовини. Неясно, чи достатньо їх на планетах, схожих на велетенські акваріуми.

Крім того, дослідники також змоделювали утворення планет системи і встановили, що воно також не сприяло появі життя на них. У перший час після появи зірка TRAPPIST-1 була набагато яскравішою, ніж зараз, але її світність падала, а з нею зменшувалася і межа криги - видалення, починаючи з якого тепла вже недостатньо і рідка вода на землеподібні планети неминуче замерзає лід.

Разом з тим, планети були утворені на відстані від зірки, а потім мігрували до неї.

22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі