Північний Льодовитий океан може повністю позбутися криги через 20 років – вчені

Поділитися
Північний Льодовитий океан може повністю позбутися криги через 20 років – вчені Північний Льодовитий океан повністю розтане влітку вже через 20 років © senfil.net
Океан повністю розтане влітку раніше, ніж передбачалося.

Група вчених з США та Великої Британії заявила про те, що під впливом Тихого океану, що нагрівається, Північний Льодовитий океан може повністю розтанути влітку раніше, ніж передбачалося. Як повідомляє Naked science, кліматичні моделі передбачають, що лід над океаном вперше розтане в 2050 році, але нові дані показують, що це може статися вже через 20 років.

Вчені звернули увагу на "Десятирічні тихоокеанські осциляції" (IPO) - коливання температури в тропічних областях Тихого океану, що змінюють її приблизно на 0,5 °С протягом 10-30-річного циклу. П'ять років тому цей цикл увійшов у фазу потепління. Цей процес впливає і на ситуацію далеко на півночі.

У ході дослідження вчені змоделювали зміну крижаного покриву Північного Льодовитого океану при IPO, направленому на потепління і похолодання. Виявилося, що при зростанні температури в приекваторіальних областях Тихого океану (як це відбувається на даний момент) повне розчищення Льодовитого океану до вересня вперше може наступити раніше, ніж передбачалося до цих пір: між 2030 і 2040 роками.

Дослідники відзначають, що головною причиною танення Льодовитого океану є викликане діяльністю людини глобальне потепління, тому точна дата першого танення океанських льодів також залежить від людей. Підвищення або зниження викидів парникових газів може прискорити або сповільнити цей процес.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі