Підсумки 2018: відкриття і досягнення в галузі космосу - Технології - dt.ua

Підсумки 2018 року: відкриття в галузі космосу

1 січня, 2019, 08:00 Роздрукувати

У минулому році вчені знайшли в Чумацькому Шляху одну з найдавніших зірок Всесвіту і виявили озеро на Марсі.

Сатурн може незабаром втратити свою систему кілець © NASA

Підійшов до кінця 2018 рік, який був відзначений низкою цікавих і важливих відкриттів в галузі космосу. Траплялися і події, які відкриттями назвати не можна, але які були значущими для життя людей на Землі. Так, дослідники виявили ціле озеро рідкої води на Марсі і створили віртуальну модель чорної діри, а зонд "Вояджер 2" покинув межі Сонячної системи.

Озеро на Марсі

Вчені з Національного астрофізичного інституту в Болоньї заявили про те, що під кригою на Південному полюсі Марса розташовується озеро рідкої води, діаметр якого становить близько 20 кілометрів. Це перше свідчення наявності рідкої води на Червоній планеті. При цьому, дослідники підкреслюють, що мова йде саме про озеро, а не про талу воду, яка заповнила простір між льодовиком і скелею.

Виявлене озеро розташовується на глибині близько 1,5 кілометрів під Південним полюсом. Вченим не вдалося точно визначити його глибину, але, ймовірно, вона становить близько метра.

Одна з найдавніших зірок Всесвіту

Астрономи з Університету Монаша виявили нашої галактики зірку, вік якої оцінюється в 13,5 мільярдів років. Тобто, вона з'явилася незабаром після Великого вибуху і є однією з найстаріших у нашому Всесвіті.

Відкриття подібної зірки відносно недалеко від Землі означає, що цей регіон Чумацького Шляху може виявитися набагато старшим, ніж дослідники вважали раніше.

Віртуальна модель надмасивної чорної діри

Команда астрофізиків з Німеччини та Нідерландів розробила алгоритм для розрахунку тривимірних віртуальних моделей околиць чорних дір. Для того, щоб продемонструвати роботу алгоритму, дослідники створили модель надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху.

За допомогою цієї симуляції можна "погуляти" по околицях Стрільця А* і навіть роздивитися його у форматі 360-градусів.

Затурн втрачає свої кільця

Вчені NASA заявили про те, що кілецям Сатурна залишилося "жити" близько 100 мільйонів років. Виявилося, що система кілець планети поступово руйнується через дію гравітації і магнітного поля планети.

Дослідники з'ясували, що кільця Сатурна сформувалися 100 мільйонів років тому, при тому, що вік самої планети становить близько чотирьох мільярдів років. Приблизно стільки ж знадобилося кільцю С на те, щоб стати таким же, яким воно є зараз. На думку вчених, раніше воно мало такою ж щільністю, як і кільце В.

"Нам пощастило побачити систему кілець Сатурна, яка, схоже, знаходиться в середині свого життя. Але, якщо кільця тимчасові, можливо, ми втратили можливість побачити подібні структури Юпітера, Урана і Нептуна", - заявив провідний автор дослідження Джеймс О'Донахью.

"Вояджер 2" покинув Сонячну систему

Зонд NASA "Вояджер 2" вийшов за межі нашої планетної системи. 5 листопада зонд перебував на відстані понад 17,7 мільярдів кілометрів від Землі. Для порівняння, Сонце знаходиться всього в 146 -151 млн. км від Землі. Як і попередник "Вояджер 1" (який перетнув межі у 2012 році), "Вояджер 2" тепер подорожує в міжзоряному просторі.

Читайте також: Вчені назвали можливу "батьківщину" Тунгуського метеорита

У NASA наголосили, що встановлений на апараті прилад Plasma Science Experiment (PLS) продовжує працювати, що полегшує вченим вивчення навколишнього середовища апарату. Крім того, дослідники сподіваються, що дані, передані з "Вояджер 2", дозволять дізнатися про вплив Сонця на такій відстані від центру нашої Сонячної системи.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >