Під поверхнею Плутона може існувати океан рідини - Технології - dt.ua

Під поверхнею Плутона може існувати рідкий океан

21 травня, 15:11 Роздрукувати

Океан може ховатися під схожою на серце Рівниною Супутника.

Під "серцем" Плутона може ховатися океан © nasa.gov

Міжнародна група астрономів заявила про те, що під поверхнею Плутона може існувати рідкий океан, захищений ізолюючим газовим шаром. Як повідомляє Phys.org, це означає, що у Всесвіті може існувати набагато більше світів-океанів, ніж вважалося до цього.

У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, при яких умовах може зберігатися тепло в морській воді, при цьому, залишаючи внутрішню поверхню крижаної оболонки нерівною. В результаті вони з'ясували, що океан може перебувати під Рівниною Супутника області у формі серця на поверхні Плутона.

Океан може існувати на карликовій планеті в тому випадку, якщо під замерзлим шаром знаходиться шар газових гідратів ристалічних твердих речовин, сформованих з газу і води. Вони дуже в'язкі, мають низьку теплопровідність і тому мають теплоізоляційні властивості. Без існування такого шару океан повинен був замерзнути сотні мільйонів років тому.

Швидше за все, в ролі ізолюючого газу на Плутоні виступає метан, який виділяється ядром карликової планети.

Читайте також: Астрономи запропонували модель утворення Плутона з мільярда комет

Раніше вчені з Плімутського університету проаналізували знімки Плутона, які були отримані апаратом New Horizons, та виявили на них широкі рівнинні ділянки, поцятковані буграми і лініями, які характерні для піщаних дюн на Землі. Дюни розташовуються між Рівниною Супутника і складеним з водного льоду гірським кряжем аль-Ідрісі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >