Вчений розповів про єдиному центрі появи стародавніх мегалітів Європи - Технології - dt.ua

Перші мегаліти з'явилися сім тисяч років тому на території Франції

12 лютого, 2019, 14:26 Роздрукувати

Технології будівництва мегалітів поширилися по Атлантичному і Середземноморському узбережжю.

Перші мегаліти з'явилися ще сім тисяч років тому © Википедия

Історик з Гетеборзького університету Шульц Паульссон заявив про те, що мегаліти на території Європи почали будувати на північно-заході сучасної Франції у другій половині V тисячоліття до нашої ери. Звідти технологія їхнього будівництва поширилася уздовж Атлантичного і Середземноморського узбережжя, повідомляє N+1.

Наголошується, що на території Європи на даний момент існує близько 35 тисяч мегалітів: вони являють собою як окремі камені, так і цілі будівлі. Стародавні жителі континенту спорудили більшість з них недалеко від узбережжя в неоліті і в мідну добу. Мегаліти зустрічаються на Атлантичному узбережжі — від Швеції і Данії, до північної Іспанії та Португалії; у Середземномор'ї — в південних Іспанії та Франції, на Сицилії, на Корсиці й Сардинії; у Швейцарії та північній Італії.

Однією з версій походження мегалітів є припущення про те, що їх почав будувати один народ, а потім технологія будівництва поширилася по континенту. У ході нового дослідження Паульссон проаналізував і порівняв дані радіовуглецевого аналізу 2410 європейських мегалітів, домегалітичних будівель і конструкцій, створених з мегалітами в один час. Дані були отримані починаючи з 1960-х років по теперішній час.

Виявилося, що найдавніші мегаліти були побудовані в V тисячолітті до нашої ери. Вони зустрічаються у Франції, Італії, на Нормандських островах, Сардинії і Корсиці. Найдавнішим з них, швидше за все, був некрополь Пассі в Паризькому басейні. Останки найдавнішої похованої тут людини датуються 5061-4858 роками до нашої ери. Трохи пізніше мегалітичні споруди з'явилися на території сучасної Бретані і на узбережжі Іспанії. У першій половині IV тисячоліття до нашої ери мегаліти з'являються в західній Європі, на Британських островах, інших частинах сучасної Франції та Іспанії. Нарешті, у другій половині IV тисячоліття, мегалітичні технології добираються до Скандинавії і монументальні структури з'являються на територіях сучасних Швеції і Данії.

На думку історика, отримані їм результати підтверджують гіпотезу про єдиний центр появи мегалітичних технологій.

Читайте також: Археологи виявили в "німецькому Стоунхенджі" сліди жертвоприношень жінок і дітей

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили схожий на Стоунхендж пам'ятник, вік якого датується 2700-2500 роками до н. е. Монументальна споруда з майже 100 каменів, заввишки до 4,5 метрів, що стоять півколом,  була виявлена за допомогою георадара на глибині близько метра в районі Даррінгтон-уоллс, який раніше не був досліджений.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >