Павуки навчилися літати за допомогою електричних полів – вчені

Поділитися
Павуки навчилися літати за допомогою електричних полів – вчені Павуки можуть літати за допомогою "повітряних куль" з павутини © Naked Science
Павуки плетуть з павутини спеціальні "повітряні кулі" і подорожують з їхньою допомогою.

Учені з Брістольського університету заявили про те, що павуки навчилися використовувати електричні поля достатньої сили для того, щоб літати навіть у безвітряну погоду. Як повідомляє EurekAlert!, дослідники вже давно знали, що павуки здатні створювати з павутини "повітряні кулі" і подорожувати з їхньою допомогою, разом з тим, тепер вчені встановили, що вони здатны використовувати для цих цілей електрополя достатньої сили.

Вчені зосередили свої дослідження на градієнті електричного потенціалу (ГЕП) - стабільному електричному полі, що обертається навколо Землі. Напруга у повітрі підтримується за рахунок гроз, оскільки в будь-який момент часу десь на Землі завжди вирує гроза. Однак ця напруга на всій планеті не постійна. У безхмарний день вона може підніматися до 100 вольт на метр, а в грозу злетіти до цілих 10 кіловольт на метр.

Дослідники спробували з'ясувати, чи впливають на "повітряні кулі" павуків ці електричні поля, а також дізнатися, як саме різниця в напрузі позначиться на павукових перельотах. Для цього група павуків була поміщена на вертикальні смужки картону, що імітують гілки і стебла рослин. Як тільки вчені подали слабке напруження, павуки почали видряпуватися на вершини смужок і займати особливу позу, випинаючи черевні сегменти. Таким чином павуки стають тільки тоді, коли збираються вистрілити павутиною. Деякі з них і справді вирушили в політ, навіть з урахуванням того, що в лабораторії не було ніякого руху повітря. Однак, варто було напрузі зникнути, як павуки заспокоїлися і чутливі волоски на їхньому тілі знову вляглися.

Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі