Папуаси робили кинджали з людських кісток заради престижу – вчені

Поділитися
Папуаси робили кинджали з людських кісток заради престижу – вчені Кинджали з кісток людини підкреслювали статус їхнього власника © N+1
Для утилітарних цілей використовувалися кинджали з кісток тварин.

Вчені з Дармутського коледжу заявили про те, що аборигени Папуа Нової Гвінеї до початку ХХ століття робили кинджали зі стегнових кісток людини для престижу, а для утилітарних цілей кинджали виготовляли з кісток казуара. Як повідомляє N+1, висновки дослідників були зроблені на основі аналізу міцності тієї й іншої зброї.

До початку XX століття жителі Нової Гвінеї в якості зброї використовували кістяні кинджали. Ними вбивали ворогів або добивали поранених ударом у горло. Крім того, за допомогою кинджала могли проткнути коліно, тазостегновий суглоб або кісточку бранця. Після цього він залишався в живих, але не міг втекти і згодом його з'їдали.

Кинджали служили не тільки зброєю, але і символом престижу. Їх робили з людських стегнових кісток, причому цінувалися кістки повержених ворогів, або з тибіотарзуса казуара (кістки, що з'єднує стегно і цевку).

У ході дослідження вчені провели стрес-тест кинджала з кістки казуара, зробленого в 1970-е роки. Потім вони зробили комп'ютерну томографію 11 кинджалів, що зберігаються в колекції Музею мистецтв Дартмутського коледжу. П'ять з них були зроблені з людських кісток, шість - з кісток казуара. На отриманих тривимірних моделях вчені провели віртуальні стрес-тести. За допомогою комп'ютерної томографії вони оцінили щільність матеріалу і геометрію клинка, а за допомогою одновісного механічного тестера і комп'ютерного моделювання перевірили, яка сила потрібна для руйнування кинджалів.

За результатами тестів учені прийшли до висновку, що і той, і інший матеріал мають приблизно однакові механічні властивості, але кинджали, зроблені з людських кісток, виявилися більш стійкими до вигину. Щоб їх зламати, віртуально довелося прикласти силу на 30% вищу.

У той же час дослідники відзначають, що клинки з кістки казуара були навмисно зроблені більш крихкими. При виготовленні з них зрізали більш товстий шар кістки, так що вони були більш плоскими порівняно з кинджалами з людських кісток і їх було зручніше носити під час битви. Якщо "казуарові" клинки ламалися, їх було легше замінити. Тому автори дослідження прийшли до висновку, що кинджали з людських кісток робили більш міцними і носили заради престижу, щоб підкреслити свій статус.

Раніше дослідники встановили, що ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали завоювати їх . Історики проводили розкопки поселення ацтеків і дружніх їм племен, що знаходиться на схід від Мехіко. У ньому вчені виявили рештки 15 іспанців, а також їхніх союзників - 45 кубинців африканського й індійського походження, жінок, дітей і 350 інших осіб, включаючи майя, що погодилися на співпрацю з конкістадорами. Усього вчені нарахували близько 550 осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі