Динозавр - Палеонтологи виявили давнього динозавра з головою-молотом - Технології - dt.ua

Палеонтологи виявили давнього динозавра з головою-молотом

7 травня, 2016, 16:44 Роздрукувати

На думку дослідників, динозавр був першим морським травоїдним ящером.

Рептилія мала нехарактерну для динозаврів голову-молот © N+1

Палеонтологи виявили в Китаї рештки незвичайного динозавра з головою-молотом, який жив приблизно 244 мільйони років тому. Вивчивши форму зубів і щелеп ящера, дослідники припустили, що він був травоїдним. Раніше настільки древніх рептилій, які харчувалися рослинами, вчені не знаходили. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science Advances.

Динозавр, що отримав назву Atopodentatus unicus, мешкав у морі Тетіс в середньому Тріасі. Його рештки були виявлені дослідниками ще в 2014 році, але скам'янілості не містили збережених щелеп, тому вчені припустили, що рептилія, довжина якої сягала від двох до трьох метрів, харчувалася безхребетними. Рештки двох особин, які були виявлені і описані нещодавно, свідчать про помилковість цієї гіпотези.

Читайте також: Вчені виявили рештки доісторичної антилопи-динозавра

Дослідники встановили, що невелика голова рептилії закінчувалася нехарактерними для динозаврів щелепами і формою нагадувала молот. На передньому краї щелепи знаходилися гладкі зуби, які нагадували стамески, а з боків – безліч тонких іглоподіних зубів, які формували своєрідну решітку.

На думку вчених, ці зуби були призначені для поїдання водних водоростей: передніми зубами рептилія зішкрябувала їх з кам'янистого дна, а потім фільтрувала через бічні зуби і ковтала.

33
N+1
Скам’янілі рештки Atopodentatus unicus

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки гігантського доісторичного чудовиська. Схожа на крокодила тварина тероризувала живих істот на Землі близько 130 мільйонів років тому.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >