Вимирання життя - Палеонтологи довели існування нового етапу масового вимирання життя на Землі - Технології - dt.ua

Палеонтологи довели існування нового етапу масового вимирання життя на Землі

18 квітня, 2015, 03:30 Роздрукувати

Суперечки, чи було Кептенське вимирання місцевою або глобальною подією, ведуться до цих пір. 

Численні останки плеченогих-брахіопод, датовані віком 260 млн років, виявлені в скелях Шпіцбергена. © Paul Wignall/University of Leeds

Група палеонтологів доводить, що історія Землі налічує не п'ять, а шість глобальних періодів вимирання життя на нашій планеті. 

Найтрагічнішим в історії прийнято вважати пермське вимирання (260 млн років тому), коли - швидше за все, з вини повільного виверження Сибірських траппов (магматичні породи, що вивержуються базальтом - ред.) - зникло за різними даними, від 70 до 96% всіх живих істот на Землі. 

При цьому так зване "кептенське" вимирання, яке передувало "пермському" часто відносять саме до цього періоду і не виділяють окремо. 

"Кептеном" (Capitanian) іноді називають епізод Пермського періоду, який відбувався приблизно за 10 млн років до пермсько-тріасового вимирання. Це підтверджується виявленням численних останків загиблих коралів, форамініфер і молюсків. Відомо, що до того ж часу відноситься низка потужних вивержень на території сучасного Китаю і поява Емейшанських траппов. Однак досі палеонтологи не бачили в цьому вимиранні "масовості" і не вважали його глобальним.

Проте американські палеонтологи відкрили, що вимирання зачепило і мешканців холодних морів поблизу сучасної Норвегії. На їх думку, це доводить існування нового, шостого етапу масового вимирання життя на Землі. 

Зазначимо, що самим знаменитим етапом вимирання є крейдо-палеогенове вимирання, в результаті чого з біорізноманіття зникли всі динозаври, ймовірно, через падіння астероїда. 

Наш період палеонтологи схильні відносити до початку нового, вже сьомого, періоду масового вимирання. Причиною тому може стати техногенна катастрофа в результаті шкідливої діяльності людини. 

Читайте також: Археологи знайшли будинок, в якому імовірно пройшло дитинство Ісуса Христа

У травні 2014 року археологи повідомили про знаходження останків найбільшого в історії динозавра

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >