Вчені змоделювали появу придатних для життя умов на Марсі - Технології - dt.ua

Падіння астероїдів і водень в атмосфері могли створити сприятливі умови для життя на Марсі

27 березня, 13:19 Роздрукувати

Дослідники змоделювали минуле Червоної планети.

На Марсі могли існувати сприятливі для життя умови

Мексиканські вчені провели ряд експериментів на основі даних, які були зібрані марсоходом Curiosity, що дозволили їм пояснити минуле Червоної планети. На думку дослідників, падіння астероїдів на Марс могли створити на планеті придатні для життя умови, за умови наявності в її атмосфері водню, повідомляє Naked science.

Крім того, насичена воднем атмосфера також могла б пояснити, яким чином Червона планета залишалася придатною для життя навіть після її виснаження. Відзначається, що нітрити (NO2) і нітрати (NO3), форми фіксованого азоту, важливі для підтримки життя. Марсохід Curiosity виявив їхні в зразках ґрунту та каменю, які були зібрані в кратері Гейла.

У ході нового дослідження вчені об'єднали теоретичні моделі та експериментальні дані, щоб дослідити роль водню в перетворенні азоту на нітрити та нітрати під час ударів астероїдів. Дослідники застосували імпульси інфрачервоного лазера, які допомогли відтворити високоенергетичні ударні хвилі, подібні до тих, які створюють астероїди при зіткненні з атмосферою.

"Для нас було великим сюрпризом, що урожай нітратів збільшувався, коли в експерименти з лазером, що симулювати удари астероїдів, додавався водень. Це суперечило здоровому глузду, оскільки водень призводить до нестачі кисню в навколишньому середовищі, а для утворення нітратів необхідний кисень. Однак присутність водню призвела до прискореного охолодження газу, нагрітого ударом, захоплюючи оксид азоту - попередника нітрату - на підвищених температурах, при яких урожай був багатшим ", - розповів провідний автор дослідження Рафаель Наварро-Гонзалес.

27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >