Останні десять років були найтеплішими за історію погодних спостережень

Поділитися
Останні десять років були найтеплішими за історію погодних спостережень На Землі стає все спекотніше © NASA
Кожне десятиліття, починаючи з 1960-х років, було тепліше, ніж попереднє

Попередні п'ять років були найтеплішими за останні 140 років. А глобальні температури поверхні Землі були другими найтеплішими з моменту початку ведення сучасного обліку в 1880 році і поступилися лише температурі 2016 року.

У минулому році було тепліше на 0,98 грудуса за Цельсієм, ніж в середньому з 1951 по 1980 роки, стверджують вчені з Інституту космічних досліджень імені Годдарда (GISS) НАСА в Нью-Йорку.

"Десятиліття, яке щойно закінчилося, явно найтепліше за всю історію", - сказав директор GISS Гевін Шмідт. "Кожне десятиріччя з 1960-х років явно було тепліше, ніж раніше".

З 1880-х років середня глобальна температура поверхні підвищилася, і середня температура в цей час становить на градус вище, ніж в кінці 19-го століття.

Використовуючи кліматичні моделі і статистичний аналіз глобальних даних про температуру, вчені прийшли до висновку, що це збільшення, в основному, обумовлено збільшенням викидів в атмосферу вуглекислого газу та інших парникових газів, що утворюються в результаті діяльності людини.

"Це відбувається постійно, а не випадково, через якесь погодне явище: ми знаємо, що довгострокові тенденції обумовлені підвищенням рівня парникових газів в атмосфері ", - сказав Шмідт.

Динаміка погоди часто впливає на регіональні температури, тому не у всіх регіонах Землі спостерігається однакове потепління. За даними NOAA, середньорічна температура в 2019 році для 48 суміжних штатів США була 34-й найвищою за всю історію спостережень, що дало їй класифікацію "тепліше, ніж в середньому". З 1970 року арктичний регіон прогрівся трохи більше ніж в три рази швидше, ніж решта світу.

Підвищення температури в атмосфері і океані сприяє тривалій втраті маси з Гренландії і Антарктиди і збільшенню деяких екстремальних явищ, таких як хвилі тепла, лісові пожежі, інтенсивні опади.

Аналіз температури НАСА включає вимірювання температури поверхні з понад 20 тисяч метеорологічних станцій, спостереження температури поверхні моря на кораблях і буях, а також вимірювання температури з дослідних станцій в Антарктиці.

Температура повітря у Києві в ніч на 24 грудня побила рекорд за 139 років метеорологічних спостережень, повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. Так, стовпчик термометра не опускався нижче +5,7°С, що на 0,9°С більше попереднього рекорду в 2015 році.

За кліматичною нормою таке значення відповідає температурі середини жовтня. Окрім того, температура 23 грудня становила +8,0°С, що на 0,5°С вище попереднього найвищого показника, який тримався з 2015 року.

"Незважаючи на надзвичайно теплу другу половину грудня, він все ж таки уступає за кількістю температурних рекордів грудню 2015 року, в якому їх було 20", - зазначили в обсерваторії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі