Особистість більшості людей залишається стабільною протягом 50 років – вчені

Поділитися
Особистість більшості людей залишається стабільною протягом 50 років – вчені Особистість більшості людей зберігає основні якості протягом 50 років © nnm.me
Характер людини може змінюватися з віком.

Вчені з Х'юстонського університету заявили про те, що, незважаючи на те, що характер людини змінюється з віком, основні риси її особистості залишаються стабільними. Як повідомляє N+1, висновки вчених були зроблені на підставі довготривалого дослідження тривалістю 50 років.

Дослідники проаналізували дані, які були отримані проектом Project Talent Personality Inventory. Це лонгітюдне дослідження, яке було вперше проведено в 1960 році. Оригінальна вибірка включала 440 тисяч учнів американських старших шкіл. В рамках проекту психологи вивчали особливості особистості підлітків, в тому числі і по моделі Великої п'ятірки, яка передбачає, що особистість людини включає в себе п'ять загальних і відносно незалежних рис: екстраверсію, доброзичливість, сумлінність (свідомість), невротизм і відкритість досвіду. Співвідношення цих рис - те, наскільки кожна риса домінує по відношенню до інших - становить основу особистісного профілю людини.

До вибірки вчених потрапили 1795 осіб. Дослідники проаналізували, як змінювалася особистість випробовуваних протягом 50 років, враховуючи чотири показника: стабільність у групі (якщо підліток 16 років доброзичливіший за своїх однолітків, чи залишиться він таким у 66 років?), середні зміни (як у середньому вираженість тієї чи іншої риси характеру змінюється у людей з часом?), індивідуальні відмінності (у якого відсотка людей у вибірці знизилася відкритість досвіду за 50 років?) і стабільність особистісного профілю. Також психологи у своїй роботі спробували визначити, чи впливає стать на зміни, які відбуваються протягом життя.

У результаті було встановлено, що особистісні риси людини пластичні, а зміни мають властивість накопичуватися протягом життя. У середньому, люди стають більш сумлінними, емоційно стабільними і доброзичливими з віком - вчені вважають це проявом дорослішання. У той же час, якщо людина була більш ефективною, ніж її однолітки, в підлітковому віці, то вона залишиться такою і у 66 років.

Варто відзначити, що деякі люди змінюються більше, ніж інші. Так, приблизно 40% з тих, хто взяв участь у дослідженні, показували помітні зміни в кожній з рис характеру, інші ж 60% були стабільними. Стать не відіграє суттєвої ролі у спостережуваних трансформаціях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі