Температура океану підвищується швидше, ніж припускали вчені - Технології - dt.ua

Океани прогріваються швидше передбачуваного – вчені

13 січня, 04:30 Роздрукувати

Парникові гази підвищують температуру океанів швидше, ніж припускали дослідники.

Температура океану зростає швидше, ніж вважали вчені © senfil.net

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі заявили про те, що парникові гази підвищують температуру океану набагато швидше, ніж вважалося раніше. Як повідомляє Naked science, ці дані свідчать про те, що чутки про уповільнення або "перерву" в глобальному потеплінні за останні 15 років були необґрунтованими.

Температура океану служить в якості критичного маркера глобального потепління, оскільки близько 93% надлишкової сонячної енергії, яка затримується парниковими газами, що накопичується в світових океанах. Крім того, на відміну від суші, температура океану не залежить від міжрічних змін, викликаних Ель-Ніньо або виверженнями вулканів.

Батальйон з майже чотирьох тисяч роботів під назвою "Арго" дрейфує по світовому океану, кожні кілька днів занурюючись на глибину двох тисяч метрів. Роботи вимірюють температуру океану, показники солоності і кислотності. Роботи надають дані про водної частини планети з 2000-х років.

У своїй роботі дослідники розрахували температуру океану до 1970 року, а потім скористалися новими методами для виправлення помилок калібрування і зміщень у даних як у свідченнях "Арго", так і батитермографов. Вчені взяли до уваги той факт, що океан, що стає теплішим, виділяє кисень в атмосферу. Це допомогло їм розрахувати потепління океану, вирахувавши зміни концентрації кисню в атмосфері. Дослідження також враховує інші фактори, такі як спалення викопного палива, які також змінюють рівні кисню в атмосфері.

У результаті вчені встановили, що тренди утримання тепла в океані відповідають прогнозованим провідними моделями зміни клімату, а загальне потепління океану прискорюється.

Згідно з існуючим моделям змін клімату, за умови, що кількість викидів парникових газів в атмосферу не знизиться, до кінця століття температура двох тисяч метрів світового океану підніметься на 0,78 градуси Цельсія. При цьому теплове розширення, викликане цим підвищенням температури, підніме рівень моря на 30 сантиметрів. Більш теплий океан також стане причиною сильних ураганів і екстремальних опадів.

Читайте також: Вчені розповіли про новий наслідок глобального потепління

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >