Один із супутників Урану деформував його кільце

Поділитися
Один із супутників Урану деформував його кільце Супутник Урана Крессида незабаром може зіткнутися з Дездемоною © NASA
Супутник Крессида може зіткнутися з іншим супутником.

Вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою. Висновки дослідників опубліковані на сайті arXiv.org.

Уран має другу за складністю систему кілець у Сонячній системі. Крім того, навколо нього звертається 27 супутників, які поділяються на три групи. Орбіти 13 внутрішніх супутників лежать всередині орбіти Міранди, п'ять великих супутників знаходяться трохи далі. Інші супутники відносять до нерегулярних, вони мають сильно нахилені орбіти розташовані далеко від планети. Всі супутники названі на честь творів Вільяма Шекспіра та Олександра Поупа. Маси і щільності великих супутників Урана давно розраховані, але для внутрішніх ці характеристики поки невідомі. У новій роботі вчені вперше вирахували масу і щільність для Крессиди, одного із супутників внутрішньої групи.

У ході дослідження вчені розрахували радіус та примірну форму кілець Урану і встановили, що одне з них має трикутну форму. Виявилося, що такий стан речей обумовлений резонансом часток кільця і Крессиди. Потім дослідники скористалися рівнянням, що зв'язує величину збурення кільця і викликає масу збурення тіла. Це дозволило розрахувати приблизну масу Крессиди, вона виявилася рівною 2,5 × 1017 кілограм, майже в 300 тисяч разів менше маси Місяця. Також була встановлена щільність супутника (його розміри були знайдені раніше), вона склала близько 0,86 грама на кубічний сантиметр, що навіть менше щільності води. Це вказує на можливу пористу структуру супутника.

Знання маси Крессиди дозволило уточнити час, після закінчення якого вона зіткнеться з іншим супутником Урану - Дездемоною. Раніше розрахунки проводилися для великого набору передбачуваних мас і передбачали час від чотирьох до ста мільйонів років. Нові дані вказують на те, що зіткнення відбудеться вже в найближчий мільйон років.

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі