Новини науки - Один із супутників Урану деформував його кільце - Технології - dt.ua

Один із супутників Урану деформував його кільце

10 вересня, 2017, 03:00 Роздрукувати

Супутник Крессида може зіткнутися з іншим супутником.

Супутник Урана Крессида незабаром може зіткнутися з Дездемоною © NASA

Вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою. Висновки дослідників опубліковані на сайті arXiv.org.

Уран має другу за складністю систему кілець у Сонячній системі. Крім того, навколо нього звертається 27 супутників, які поділяються на три групи. Орбіти 13 внутрішніх супутників лежать всередині орбіти Міранди, п'ять великих супутників знаходяться трохи далі. Інші супутники відносять до нерегулярних, вони мають сильно нахилені орбіти розташовані далеко від планети. Всі супутники названі на честь творів Вільяма Шекспіра та Олександра Поупа. Маси і щільності великих супутників Урана давно розраховані, але для внутрішніх ці характеристики поки невідомі. У новій роботі вчені вперше вирахували масу і щільність для Крессиди, одного із супутників внутрішньої групи.

У ході дослідження вчені розрахували радіус та примірну форму кілець Урану і встановили, що одне з них має трикутну форму. Виявилося, що такий стан речей обумовлений резонансом часток кільця і Крессиди. Потім дослідники скористалися рівнянням, що зв'язує величину збурення кільця і викликає масу збурення тіла. Це дозволило розрахувати приблизну масу Крессиди, вона виявилася рівною 2,5 × 1017 кілограм, майже в 300 тисяч разів менше маси Місяця. Також була встановлена щільність супутника (його розміри були знайдені раніше), вона склала близько 0,86 грама на кубічний сантиметр, що навіть менше щільності води. Це вказує на можливу пористу структуру супутника.

Знання маси Крессиди дозволило уточнити час, після закінчення якого вона зіткнеться з іншим супутником Урану — Дездемоною. Раніше розрахунки проводилися для великого набору передбачуваних мас і передбачали час від чотирьох до ста мільйонів років. Нові дані вказують на те, що зіткнення відбудеться вже в найближчий мільйон років.

Читайте також: Астрономи спростували теорію про наявність життя на сусідніх екзопланетах

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >