Розроблено аналіз крові, який дозволяє передбачити смерть протягом 10 років - Технології - dt.ua

Новий аналіз крові дозволяє передбачити смерть протягом найближчих 10 років

21 серпня, 2019, 17:28 Роздрукувати

Точність прогнозу перевищує 80%.

Аналіз крові дозволяє передбачити смерть протягом 10 років

Вчені з Інституту біології старіння Товариства Макса Планка розробили аналіз крові, який дозволяє визначити ризик смерті в найближчі 10 років. При цьому, за словами дослідників, точність цього прогнозу перевищує 80%, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені вивчили дані 44 тисяч осіб у віці від 18 до 109 років. Попередньо ризик смерті учасників оцінили на підставі "загальноприйнятих факторів", до яких віднесли індекс маси тіла, артеріальний тиск, холестерин, споживання алкоголю і паління, а також ймовірність розвитку раку і хвороб серця.

Дослідження проводили від двох до 16 років у кожному конкретному випадку. За цей час померло понад 5,5 тисяч осіб. При цьому, вчені прагнули знайти в зразках крові "метаболічні маркери", які були вищими у довгожителів.

У результаті дослідники виявили 14 біомаркерів у крові, які, за даними лікарів, найбільше впливають на шанси довгого і щасливого життя. Ці біомаркери служили індикаторами стану імунітету, рівня глюкози, наявності запалень і так далі. Згідно з ними вчені оцінили ризик смертності учасників, бали варіювалися від мінус двох до трьох.

Аналіз цих характеристик за допомогою ядерного магнітного резонансу показав, що 83% біомаркерів виявилися точними у визначенні того, чи помре людина в найближчі 10 років. Достовірність традиційних методів оцінки цього ризику становить 78%.

Зараз вчені планують перевірити свої висновки в подальших дослідженнях. Вони сподіваються, що результати допоможуть одного разу повсюдно впровадити аналіз крові,який допоможе контролювати лікування пацієнта. Наприклад, розуміти, чи занадто слабка літня людина, яка поступила до лікарні з переломом стегна, для операції і введення певних препаратів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені розповіли про небезпеку безсоння

Раніше вчені заявили про те, що захворювання раком при курінніможе бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >