Плутон - New Horizons виявив брили водного льоду на серці Плутона - Технології - dt.ua

New Horizons виявив "брили" водного льоду на "серці" Плутона

5 лютого, 2016, 14:10 Роздрукувати

Пагорби-"крижини" досягають декількох кілометрів у діаметрі.

© NASA

Плутон
nasa.gov
На "серці" Плутона розташовані пагорби з водного льоду

Дослідники місії New Horizons заявили про те, що на "серці" Плутона можливе існування "брил" водного льоду. Вчені виявили на плато Супутник безліч пагорбів, діаметром до кількох кілометрів. Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.

На думку вчених, пагорби, виявлені на плато Супутник, є мініатюрною версією великих гір, розташованих у західній частині "серця" Плутона. Оскільки водний лід легший за азотний, вчені припускають, що ці пагорби рухаються поверхнею замороженого азоту подібно до айсбергів на Землі. Пагорби можуть бути фрагментами скель плато Супутник, які відкололися в далекому минулому Плутона. Дрейфуючі "айсберги" утворюють "ланцюг" з крижин уздовж краю азотного льодовика.

Читайте також: Майже половина поверхні Плутона вкрита водним льодом - NASA

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону — в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >