Неандертальці допомогли давнім людям пристосуватися до холодів – вчені

Поділитися
Неандертальці допомогли давнім людям пристосуватися до холодів – вчені Гени неандертальців допомогли давнім людям пристосуватися до холодів © Naked Science
Гени неандертальців вплинули на пігментацію шкіри та імунну систему давніх людей.

Генетики заявили про те, що контакти з неандертальцями допомогли давнім людям, які вийшли з Африки, пристосуватися до холодних умов Азії та Європи. Висновки вчених були опубліковані в журналі Current Biology.

У ході дослідження вчені проаналізували набори дрібних мутацій у ДНК декількох сотень сучасних людей і порівняли їх зі структурою генів у геномі неандертальців. У загальній складності дослідникам вдалося виявити 126 "неандертальських" ділянок ДНК, які зустрічалися у двох третин жителів Землі, крім Африки.

Сім цих ділянок ДНК розташовані в генах, пов'язаних з пігментацією шкіри та її реакцією на ультрафіолет, а ще три десятки ділянок – відповідають за роботу імунної системи, у тому числі на вроджену реакцію клітин на різні грибки, віруси і бактерії, у тому числі грип та ГРЗ.

На думку дослідників, те, що ці гени присутні у сучасних людей, говорить про те, що вони були корисні для виживання наших предків. Схрещування з неандертальцями було ефективним способом прискорення еволюції і пристосування до нових умов, чим і скористалися давні люди.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі