Названі перші цілі телескопа "Джеймс Вебб"

Поділитися
Названі перші цілі телескопа "Джеймс Вебб" Телескоп буде запущений у 2018 році © NASA
Запуск телескопа призначений на 2018 рік.

NASA і ESA опублікували список перших цілей космічного телескопа "Джеймс Вебб", запуск якого запланований на 2018 рік. Серед цілей - планети і малі тіла Сонячної системи, екзопланети і протопланетні диски, галактики і скупчення галактик, далекі квазари.

Приладовий час телескопа розподіляється за заявками від наукових груп. Пріоритет у заявках і близько 10% часу виділені для наукових груп, які допомагали в розробці телескопа. Запити саме від цих наукових груп і були нещодавно опубліковані. Вони згруповані тематично на: об'єкти Сонячної системи, екзопланети, коричневі карлики, протозірки, осколкові диски, зоряні скупчення і області зореутворення, галактики, скупчення галактик і квазари, а також огляди далекого космосу.

Серед малих тіл заплановані спостереження Церери, Паллади, астероїда Рюгу (його через рік досягне "Хаябуса-2"), транснептунових об'єктів і кількох комет. З екзопланет можна виділити HD189733b (володарка надзвукових вітрів), HAT-P-26b (на ній є вода), TRAPPIST-1e (знаходиться в зоні нещодавно виявленої системи з семи екзопланет), HD131399 (це система з трьох зірок, в якій є екзопланета). Всього заплановані дослідження кількох десятків екзопланет, в тому числі і їхніх атмосфер. Серед інших об'єктів відома система бети Живописця з уламковим диском, туманність Кінська голова, залишок наднової SN 1987A і кілька квазарів, які ми бачимо такими, якими вони були через мільярд років після Великого вибуху або менше. Всього заплановано понад 2100 спостережень.

Телескоп "Джеймс Вебб" стане заміною телескопа "Хаббл". Він буде займатися вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок і спостереженням за планетами Сонячної системи. Спочатку новий апарат планувалося запустити в 2014 році, але значне перевищення витрат на нього і відставання від графіка змусили NASA перенести передбачувану дату старту місії спочатку на вересень 2015 року, а потім – на жовтень 2018 року.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі