Названі лауреати премії Breakthrough Prize

Поділитися
Названі лауреати премії Breakthrough Prize У Каліфорнії пройшло вручення премії за прорив в науці
Призовий фонд в цьому році склав 25 мільйонів доларів.

4 грудня в Дослідницькому центрі Еймса NASA пройшла церемонія вручення премії Breakthrough Prize. Премія була заснована у 2012 році інвесторами Кремнієвої долини, включаючи Марка Цукерберга з Facebook, Сергія Бріна з Google і співвласника Mail.ru Group Юрія Мільнера. Цього року призовий фонд склав 25 мільйонів доларів.

Нагороду в області фундаментальної фізики і один мільйон доларів отримали Рональд Древер і Кіп Торн з Каліфорнійського технологічного інституту, а також їхній колега з Массачусетського технологічного інституту Райнер Вайс– ключові керівники проекту LIGO. Ще два мільйони премії з фізики були розподілені між іншими 1012 учасниками робіт детектора LIGO, якому на початку року вдалося вперше зареєструвати гравітаційні хвилі.

Ще три мільйони доларів за дослідження в галузі фундаментальної фізики отримали дослідники чорних дір, теорій квантової гравітації і суперструн – Джозеф Полчинськи з Каліфорнійського університету, а також Ендрю Стромингер і Камран Вафа з Гарварду.

А от премію в категорії "Математика" повністю отримав Джин Бургейн з Прінстонського університету – за величезний внесок у розвиток матаналізу, комбінаторики, вищої геометрії і теорії чисел.

Ще п'ять тримільйонних премій були розподілені між дослідниками, які працюють в області наук про життя. Так, Стівен Еллидж з Гарвардського університету отримав нагороду за вивчення механізмів репарації – "ремонту" пошкодженої ДНК в клітині – та можливої їхньої ролі у розвитку і лікуванні онкологічних хвороб. Гаррі Ноллер з Каліфорнійського університету відзначений за створення сучасних уявлень про "РНК світ", як ключовий етап розвитку життя до появи повноцінних клітин і організмів.

Рюланд Нюсс зі Стенфорда – за відкриття сигнального шляху Wnt, що грає ключову роль у запуску процесів клітинного ділення; Хьюда Зогбі з Медичного коледжу Бейлор через вивчення генетичних і біохімічних механізмів розвитку нейродегенеративних захворювань. А Йосинори Осумі з Токійського технологічного інституту, який в цьому році отримав Нобелівську премію за відкриття аутофагії, заслужив і ще одну премію за ці дослідження.

Крім того, ще по 100 тисяч доларів розподілені між трьома молодими фізиками і трьома математиками, що поділили нагороду номінації "Нові горизонти". Окрему нагороду отримали школярки – у номінації Breakthrough Challenge Junior, учасникам якої пропонується показати власне розуміння базових концепцій науки в освітньому відеоролику, перемогли 18-річна Антонелла Масини з Перу і 17-річна Дінна Сі з Сінгапуру.

Антонелла розповіла про явище квантової сплутаності, а Дінна – про проблему стійкості до антибіотиків. Крім 250 тисяч на навчання, старшокласниці завоювали по 50 тисяч вчителям, які працювали з ними над цими проектами, а також повне обладнання лабораторій для своїх шкіл вартістю по 100 тисяч доларів.

У минулому році премія була вручена, зокрема, за внесок у розвиток оптогенетики - методики дослідження роботи нервових клітин, яка полягає у впровадженні в їхню мембрану спеціальних каналів - опсинів, реагують на порушення світлом. Ця методика дозволяє проводити фундаментальні дослідження роботи механізмів мозку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі