NASA планує влаштувати підпал на космічному кораблі

Поділитися
NASA планує влаштувати підпал на космічному кораблі Дослідники NASA влаштують підпал на кораблі Cygnus © NASA
Загоряння буде влаштовано на космічному кораблі Cygnus при повернення з польоту з доставки вантажів до МКС.

Фахівці NASA планують влаштувати масштабне загоряння в космосі, за розвитком якого здалеку будуть спостерігати фахівці. Перша велика пожежа, яка отримала назву Saffire-І, буде влаштована на космічному кораблі Cygnus, коли той повертатиметься з польоту з доставки вантажів на МКС. Повідомлення про це було поширене Gizmodo.

Підпал буде влаштований дистанційно за допомогою електричної іскри і джгута з бавовни і скловолокна, поміщеного в коробку з негорючого матеріалу. Людей на борту пілотованої вантажної камери під час спалаху не буде. За поширенням полум'я, температурою і зміною кисню, вуглекислого та інших газів в капсулі і за її зовнішньою поверхнею будуть стежити камери і датчики.

Читайте також: NASA представило зображення магнітного поля Сонця

За словами співробітника NASA Гері Раффа, "одне з ключових питань пожежної безпеки, будь то в космосі або на Землі, полягає в тому, як швидко умови в приміщенні стануть невідповідними для людей". Планується, що вогонь погасне через 15-20 хвилин, яких буде достатньо для проведення досліджень. Справжнє відкрите полум'я та особливості його дії на корабель безпосередньо досі не вивчалися.

У NASA надають експериментам Saffire насамперед протипожежне значення і повідомляють, що вони дозволять розробляти більш безпечні космічні кораблі й станції, а в разі виникнення надзвичайної ситуації, – ефективніше боротися з вогнем. Можливо, деякі знахідки стануть в нагоді і для протипожежної безпеки в інших обмежених і замкнутих просторах, включаючи підводні човни, морські судна і літаки.

Раніше повідомлялося про те, що NASA збирає творчість землян для відправки на астероїд. Бажаючі взяти участь в кампанії можуть розмістити свої роботи в Twitter або Instagram з відповідним хештегом. Це можуть бути малюнки, аудіозаписи, фотографії, вірші, короткі відео або інші приклади творчих робіт, які розкривають питання про те, що значить бути дослідником.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі