NASA отримало відео сріблястих хмар

Поділитися
NASA отримало відео сріблястих хмар Мезосферные хмари з'являються на висоті 80 кілометрів © NASA
Хмари виникають на висоті 80 кілометрів.

Фахівцям NASA, які брали участь у місії PMC Turbo, вдалося отримати знімки та відеозаписи рідкісного явища – мезосферних хмар, які також відомі як сріблясті хмари. Як повідомляє Phys.org, вони утворюються на висоті 80 кілометрів в полярних регіонах планети влітку.

У рамках місії було запущено гігантську повітряну кулю, на яку були встановлені камери. В результаті було отримано шість мільйонів знімків з високою роздільною здатністю, які зайняли 120 терабайт.

На формування сріблястих хмар впливають атмосферні гравітаційні хвилі, які утворюються внаслідок обтікання гірських масивів вітровими потоками. Ці хвилі, проходячи через штормові області, можуть закручуватися в торнадо, тому їхнє вивчення є важливим для метеорології.

"Ми вже знаємо двомірну структуру хвиль, виходячи з отриманих фотографій, але щоб скласти повний опис, необхідний третій вимір. Дані лідара дозволили встановити вертикальну структуру хвиль, яку ми б не отримали, використовуючи лише зображення", - заявив один з дослідників Бернард Кайфлер.

Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі