NASA опублікувало знімок космічної "примари"

Поділитися
NASA опублікувало знімок космічної "примари" Об'єкт розташовується на відстані 6400 світлових років від Землі © NASA
На знімку можна побачити наслідки вибуху наднової.

NASA представило знімок космічного "привида", який був зроблений за допомогою телескопа "Спітцер". Як повідомляється на сайті агентства, на зображенні можна побачити жилки червоного газу, які є залишками речовини після вибуху наднової в Чумацькому Шляху. Об'єкт, що отримав назву Н3Н, був вперше помічений в 1966 році за допомогою радіотелескопів.

"Залишки" наднових – це залишкові ознаки вибуху зірок або наднових. Сліди вибуху можна також помітити за допомогою оптичних телескопів, а сяйво їм надають залишки молекулярного газу. Крім того, енергія від вибуху зарядила молекули і змусила їх випускати випромінювання в інфрачервоному спектрі.

Діаметр об'єкта становить близько 150 світлових років, що робить його найбільшими з відомих залишками наднової. Можливо також, що це найдавніші відомі залишки наднових: астрономи оцінюють з вік а 80 тисяч –мільйон років. Н3Н розташовується на відстані 6400 світлових років від Землі.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі