На Житомирщині відкрився інноваційний біотехнологічний ліцей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На Житомирщині відкрився інноваційний біотехнологічний ліцей © Віктор Конєв
Все тут зроблене з найкращих матеріалів і нашпиговане сучасними технологіями.

Донедавна Радовель був типовим поліським селом, з убогими ґрунтами та злиденним бюджетом. Але з 1 вересня 2018-го став нетиповим, - тепер тут є ліцей, який відвідують навіть діти з райцентру. Радовельська загальноосвітня школа перетворилася на біотехнологічний ліцей завдяки вихідцеві з села, бізнесменові Михайлу Весельському. Під його керівництвом було розроблено концепцію ліцею, в реалізацію якої він уже вклав 138 мільйонів гривень.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Конєв. За його словами, усе тут зроблене з найкращих матеріалів і нашпиговане сучасними технологіями.

"Тутешні першокласники не знають, як це - писати крейдою на дошці і стирати написане ганчіркою. Вчителі не загрожують тутешнім школярам карами за погану поведінку і не намагаються панувати в класі. Навіть парт в класах в нашому звичному розумінні немає. Педагоги в цю школу з'їжджаються з усієї України, а конкурс досягає 200 претендентів на одне вчительське місце", - зазначає автор.

Так, наприклад, в класі, де проходять уроки інформатики, кожне робоче місце у класі обладнане комп'ютером, класна дошка (smart board) - теж комп'ютер, із величезним сенсорним монітором. Усе об'єднано в локальну мережу з виходом в Інтернет. На робочому столі викладацького комп'ютера - учнівські папки: педагог, як свого роду диспетчер, контролює виконання завдань і дає (через мережу, звісно) нові, індивідуально кожному учневі. Якщо треба пояснити тему всім одразу, педагог у форматі короткої лекції дає коментарі, ілюструючи їх прикладами, витягнутими з "розумної дошки".

"Я бував у різних країнах і в багатьох школах. Але в Радовельському ліцеї реалізований свого роду концентрат з усього побаченого. Спочатку було 28 концептуальних планів, а реалізований - 29-й. У процесі роботи над концепцією приходило розуміння, як забезпечити дітям різних вікових груп і педагогам комфорт, і вже з опорою на це розуміння конструювалося все, до найдрібніших деталей. Робили, переробляли… Зокрема, на кожному поверсі є санвузли, при цьому розміри й висота унітазів та умивальників адаптовані під конкретну вікову групу, - розповідає Михайло Весельський. - З погляду суто технічного, тут змонтована дуже хороша система опалення, - температура повітря регулюється в кожному приміщенні окремо. У кожне приміщення проведено водогін. Вода надходить із артезіанської свердловини, проходить кілька ступенів очищення, і в мережі - це вже вода гарантованої якості. Система вентиляції забезпечує безперервний повітрообмін, - повітря в школі завжди чисте. Вся школа пов'язана комп'ютерною мережею, в кожній точці - доступ до Wi-Fi. Ліцей відповідає найвищим вимогам до сучасної школи".

Детальніше про ліцеї майбутнього в далекому поліському селі читайте у статті Віктора Конєва "Вирватися із зачарованого кола" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі