На тропічному острові знайдені частини стародавнього суперконтиненту - Технології - dt.ua

На тропічному острові знайдені "неможливі" мінерали

20 березня, 2019, 13:09 Роздрукувати

На думку дослідників, породи могли залишитися після розпаду континенту Гондвана.

На острові знайдені елементи кварциту © Science Alert

Геологи виявили на тропічному острові Анжуан "неможливі" мінерали. Як повідомляє Science Alert, острів має вулканічне походження і повинен складатися в основному з базальту. Разом з тим, протягом довгого часу дослідники продовжують знаходити на ньому й інші породи, які, на думку вчених, можна пояснити включенням до його складу частини суперконтиненту Гондвана.

Згадки про виявлення на острові елементів кварциту зустрічаються з 1900-х років. Вчені провели експедицію на острів у 2018 році. У результаті їм вдалося підтвердити наявність на Анжуані елементів кварциту, який не може утворитися на вулканічних островах. Більш того, дослідники знайшли материнську породу, яка містить велику кількість цієї речовини, що суперечить уявленням про тектоніку плит.

На думку дослідників, наявність кварциту може бути пов'язана з включенням до складу Анжуана частини суперконтиненту Гондвана, який розпався близько 150 мільйонів років тому. Шматок континентальної породи міг  відколотися від Африки або Мадагаскару, залишившись в океанічному басейні між ними. Близько чотирьох мільйонів років тому, коли виверження вулкана призвело до появи острова, кварцит виявився включений в базальтові породи.

Читайте також: Геологи знайшли спосіб передбачити виверження вулкана

Раніше вчені заявили про те, що вулкан в Єллоустоні може прокинутися вже в найближчі кілька десятків, а не сотень років, як передбачалося раніше.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >