Титан - На супутнику Сатурна йдуть потужні грози – вчені - Технології - dt.ua

На супутнику Сатурна йдуть потужні грози – вчені

15 жовтня, 2017, 05:30 Роздрукувати

Поверхня Титану зрошується метаном та іншими вуглеводнями.

Поверхня Титану зрошується метаном © NASA

Вчені заявили про те, що на супутнику Сатурна Титані можуть йти потужні грози, які зрошують поверхню небесного тіла не водою, а метаном та іншими вуглеводнями. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Geoscience.

Титан, як пояснюють учені, у чомусь дуже схожий на Землю – на ньому йдуть дощі, є ерозія грунту, і протікають геологічні процеси в його надрах, викликані приливними силами і гравітаційною взаємодією з Сатурном. На Титані існують пори року, а його погодні процеси майже настільки ж складні, як і їхні аналоги на Землі.

Ще у 2011 році дослідники дізналися, що з приходом весни на Титані можуть відбуватися метанові дощі та грози, які залишають на його поверхні своєрідні русла річок. Більш того, комп'ютерні моделі клімату Титану показували, що ні цих слідів дощів, ані інших ознак наявності опадів на поверхні планети не повинно існувати, що змусило багатьох вчених укласти, що потужні грози відбуваються на супутнику Сатурна вкрай рідко. Тим не менше, сліди дощів на Титані є, і їх потрібно якось пояснити.

Тепер же дослідники створили нову кліматичну модель Титану, яка враховує існування великих "водойм" на його поверхні, здатних вбирати в себе і приховувати в собі сліди дощів і гроз.

Простеживши за еволюцією поверхні віртуального "Титану" впродовж приблизно 50 років, вчені прийшли до висновку, що потужні грози, здатні розмивати грунт, повинні відбуватися на місяці Сатурна досить регулярно. Як показують розрахунки, такі грози повинні відбуватися в приполярних і помірних широтах Титану кожен рік, або кожні 30 земних років. Ще більш потужні шторми відбуваються приблизно раз на 20-30 років, а не раз на тисячу років, як раніше вважали вчені.

Читайте також: Cassini виявила "цеглинки життя" у кільцях Сатурна

Раніше команда місії Cassini припустила, що у морях на Титані, можуть існувати сильні течії, викликані великими потоками сонячної енергії. 

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >