На розробку вакцини від нового коронавіруса піде два-три роки – академік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На розробку вакцини від нового коронавіруса піде два-три роки – академік Протистояти поширенню захворювання сьогодні можна тільки з допомогою карантину та профілактики © chto-proishodit.ru
Найбільш сприйнятливі до вірусу виявилися літні люди і люди з ослабленим імунітетом.

У США приступили до розробки вакцини проти коронавіруса 2019-nСoV. На думку академіка Володимира Широбокова, відомого українського імунолога і вірусолога, для цього може знадобитися близько двох-трьох років.

"Оскільки ще немає практики отримання вакцин до такого типу вірусів, як коронавірус, то її розробка може зайняти два-три роки", - розповів він в інтерв'ю DT.UA.

Академік висловив надію, що жорсткі карантинні заходи, запроваджені в Китаї, допоможуть запобігти неконтрольованому поширенню захворювання й уникнути пандемії.

"Як свідчить досвід подолання попередніх спалахів коронавірусних інфекцій, погасити їх вдалося, перекривши шляхи розповсюдження. Вони давно відомі: це і медико-санітарний контроль на пунктах в'їзду, і оперативне виявлення хворих та їх ізоляція, обстеження осіб, які контактували з хворими, адекватне лікування, недопущення поширення інфекції... Тому будемо сподіватися, що завдяки карантинним, протиепідемічним та медико-профілактичним заходам вдасться стримати поширення інфекції і попередити масштабну епідемію", - зазначив учений.

"Оскільки серед хворих на коронавірус-2020 не такий високий відсоток летальності (хоча кожна смерть - непоправна втрата), хочеться сподіватися, що масштабного поширення інфекції не буде. Всесвітня організація охорони здоров'я, звичайно, закликає країни бути готовими до введення надзвичайного стану, але про пандемію поки що не йдеться", - додав він.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією лише для КНР.

Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. овий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.

У Китаї вже зафіксовано понад 830 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 25 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 4000 осіб.

Про поодинокі випадки захворювання також повідомляли влада Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню, В'єтнаму, США, Сінгапуру, Саудівської Аравії та Непалу. В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин у місті Ухань, що стало епіцентром спалаху захворювання, а також у містах Ечжоу і Хуангань.

Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі