На Марсі знайдено необхідний для появи життя елемент

Поділитися
На Марсі знайдено необхідний для появи життя елемент Вчені все-таки сподіваються знайти життя на Марсі
В кратері Гейла знайдені похідні бору.

Вчені заявили про те, що дані, отримані марсоходом Curiosity, свідчать про наявність похідних бору на Марсі, що може означати, що в минулому Червона планета була придатною для життя. Висновки дослідників опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Похідні бору, борати, необхідні для появи РНК. На Марсі вони знаходяться в прожилках сульфату кальцію, розташованих біля поверхні планети. Вчені вважають, що борати могли бути присутніми в марсіанських підземних водах, що залишили ці прожилки. Імовірно, похідні бору входили до складу евапоритів - мінералізованих опадів, які зазвичай залишаються після випаровування солонуватих озер. Ці опади поступово розчинялися, і борати могли потрапляти до вод, що течуть під поверхнею Марса. Дослідники вважають, що ці води були слаболужними, а їхня температура могла становити від 0 до 60 °C.

Бораты стабілізують моносахарид рибозу - один з основних елементів, з яких складається РНК. Як і ДНК, РНК здатна зберігати генетичну інформацію. Оскільки РНК може виконувати кілька різних функцій, виникла гіпотеза "світу РНК". Згідно з нею, на одному з перших етапів появи життя РНК одночасно і передавала спадкову інформацію, і впливала на перебіг хімічних реакцій. Нове відкриття показує, що на древньому Марсі могли існувати умови, придатні для появи РНК-життя.

Дослідники і раніше знали про присутність боратів на Марсі. З'єднання були виявлені на марсіанському метеориті, який був знайдений в Антарктиді у 2013 році. Нове ж дослідження свідчить про те, що похідні бору існують і на сучасному Марсі.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі