Морські губки допомогли вченим знайти ліки від "сплячого" туберкульозу

Поділитися
Морські губки допомогли вченим знайти ліки від "сплячого" туберкульозу Вчені знайшли ліки від "сплячого" туберкульозу
Дослідники відкрили речовини, які пригнічують розвиток збудників хвороби.

Морські губки і інші мешканці морського дна містять у собі п'ять речовин, які пригнічують розвиток і розмноження "сплячих" збудників туберкульозу в легенях людини і тварин. Висновки дослідників опубліковані в журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

За словами вчених, туберкульоз небезпечний для людини не тільки тому, що вже запущену інфекцію медикам доводиться лікувати протягом дуже довгого часу, але і тим, що Mycobacterium tuberculosis іноді впадає в "сплячку" і ховається в легких до настання більш сприятливих часів.

Сьогодні, за словами авторів статті, існує вкрай невеликий набір ліків, здатних знищувати "сплячу" туберкульозну паличку, і жодні з них не володіють високою ефективністю. Тепер же дослідникам вдалося знайти рішення цієї проблеми, вивчаючи речовини, які вони дістали з морських губок та інших мешканців моря.

Спостерігаючи за тим, як сильно знижувався світіння Mycobacterium tuberculosis при додаванні цих речовин, вченим вдалося відкрити ті речовини, які вбивали туберкульозну паличку або гальмували її розмноження. В цілому їм вдалося відкрити 26 подібних молекул, вбивали туберкульозну паличку і не повреждавших культури клітин легенів.

Більше половини з них діяло тільки на "активну" форму Mycobacterium tuberculosis, і лише п'ять подібних наборів молекул могли пригнічувати розмноження і життєдіяльність мікроба і в сплячому, і в нормальному вигляді. Деякі з них, що цікаво, краще боролися з бактерією, що "впала в сплячку", ніж з відкритою інфекцією.

Поки не зрозуміло, як діють ці молекули бактерій і якою формою вони володіють, що заважає створенню їхніх синтетичних версій і оцінки їхньої безпеки для людини.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі