Місяць - Молодий Місяць був оточений атмосферою з металевого газу – вчені - Технології - dt.ua

Молодий Місяць був оточений атмосферою з металевого газу – вчені

3 липня, 2017, 12:38 Роздрукувати

Супутник Землі в минулому виглядав зовсім інакше.

Молодий Місяць був оточений атмосферою з металевого газу © Vk/Сергей Болденков

Вчені NASA за допомогою моделювання встановили, що молода Земля випромінювала велику кількість тепла та енергії, розжарюючи "новонароджений" Місяць. На думку дослідників, молодий супутник Землі виглядав зовсім інакше: по морю розпеченої магми рухалися надзвукові хвилі, над якими розсташовувалась слабка атмосфера речовини, що випарувалася, — в основному металів. Висновки вчених були опубліковані на сайті ArXiv.

Основна версія появи Місяця полягає в тому, що супутник сформувався в результаті зіткнення на ранніх етапах формування планети. Лише за наступні 4,5 мільярда років вона потроху охолола і мігрувала набагато далі від поверхні Землі. Енергія удару була настільки велика, що довгий час після нього і планета, і супутник залишалися покриті розплавленою лавою.

За розрахунками, які були проведені вченими, розпечена до 2000 °С Земля випромінювала енергію з інтенсивністю, порівнянною з випромінюванням коричневого карлика. До цієї енергії вчені додали світло молодого Сонця і тепло, що виділяється остигає магмою самого Місяця, — і показали, що вони повинні були приводити до часткового випаровування матеріалу з його поверхні і утворення атмосфери тиском від 100 Па до 10 КПа — в 10-100 разів слабкіше, ніж сучасна атмосфера Землі.

Ця атмосфера складалася з силікатів і частинок натрію, які можна зустріти на Місяці і сьогодні. На думку дослідників, різниця температур між розгорнутою до Землі (1700 °С) і відвернуться від неї (-150 °С) півкулями Місяця створювала в океані магми надшвидкісні хвилі.

За оцінками вчених, вже через тисячу років магматичний океан досить охолов і покрився твердіє корою, а атмосфера Місяця назавжди коллапсировала.

Читайте також: Астрономи отримали найбільш чіткий знімок зірки Бетельгейзе

Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >