Ель-Ніньо - До кінця року в Тихому океані може сформуватися Ель-Ніньо - вчені - Технології - dt.ua

Метеорологи прогнозують Ель-Ніньо до кінця року

11 вересня, 2018, 11:38 Роздрукувати

Температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану буде вищою за середню.

Метеорологи прогнозують утворення Ель-Ніньо в цьому році © Корреспондент.net

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) заявила про те, що з імовірністю 70% до кінця року в Тихому океані сформується теплий феномен Ель-Ніньо. Як повідомляє N+1, це означає, що температура поверхні води в екваторіальній частині океану буде вище середнього, що може спричинити за собою значне потепління в глобальному масштабі.

При високій же інтенсивності Ель-Ніньо може призвести до засух і повеней. Разом з тим, поки дослідники не можуть прогнозувати інтенсивність явища.

Згідно з прогнозами ВМО, ймовірність утворення Ель-Ніньо оцінюється в 70%, нейтральних умов – 30%. А ось ймовірності Ла-Ніньї оцінюється в 0%.

"ВМО не чекає, що Ель-Ніньо буде таким же сильним, як у 2015-2016 роках, але він все одно буде мати значний вплив", — сказав генсек метеорологічної організації Петтері Таалас. У 2015-2016 роках засухи і повені, викликані Ель-Ніньо, призвели до того, що близько 100 мільйонів осіб на півдні Африки, Азії і Латинській Америці зіткнулися з дефіцитом їжі та питної води.

У зв'язку з Ель-Ніньо очікується, що у вересні-листопаді температура буде вище середньої майже в усьому азіатсько-тихоокеанському регіоні, Європі, Північній Америці, Африці і прибережних районах Південної Америки. Опади вище норми прогнозуються, зокрема, на півдні Північної Америки, південному сході екваторіальної Африки, південному сході Європи, південному заході Азії і деяких областях Південної Америки, нижче норми опади очікуються в центральній Америці та Карибському регіоні, у східній Азії і тихоокеанському регіоні.

Теплий феномен Ель-Ніньо ("хлопчик" в перекладі з іспанської) і аналогічний холодний феномен Ла-Нінья ("дівчинка") — дві фази коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану. Ель-Ніньо і Ла-Нінья впливають на глобальну температуру, опади і погоду в цілому в багатьох частинах світу. Зокрема, з Ель-Ніньо зазвичай пов'язані аномально теплі з точки зору глобальної середньої температури роки.

Читайте також: Людство пройде кліматичну точку неповернення через 17 років – вчені

Раніше вчені заявили про те, що в найближчі п'ять років температура на Землі продовжить зростати, подібні процеси будуть викликані високим рівнем викидів парникових газів, а також впливом Ель-Ніньо. 

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >