Рекордна спека прогноз - Метеорологи передбачили два роки рекордної спеки - Технології - dt.ua

Метеорологи передбачили два роки рекордної спеки

15 вересня, 2015, 01:58 Роздрукувати

За оцінкою дослідників, "перепочинок" у потеплінні закінчився і відразу кілька факторів призведуть до подальшого глобального потепління.

Найбільший внесок у потепління внесе явище Ель-Ніньо © planetanovosti.com

В Метеорологічному бюро Великобританії вважають, що на планеті Земля наступні два роки стануть найспекотнішими за всю історію спостережень.

Як повідомляє Reuters, свій прогноз британські науковці дали за два місяці до заходу ООН в Парижі, присвяченого глобальним кліматичним змінам. На зустрічі очікуються представники майже 200 країн.

За оцінкою дослідників, "перепочинок" у потеплінні закінчилвся і відразу кілька факторів призведуть до подальшого глобального потепління.

Згідно з повідомленням ООН, в 2013 році кліматологи заявили про саме повільне зростанні середньої температури Землі з 1998 року. Однак, наступний, 2014 рік, виявився найбільш спекотним за даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США. Це також підтвердила Всесвітня метеорологічна організація ООН.

За прогнозами британських науковців, поведінка Атлантичного і Тихого океанів підказує, що і поточний рік буде теплим.

Найбільший внесок у потепління внесе явище Ель-Ніньо — коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, при якій область нагрітих вод зміщується на схід.

Наприклад, самий жаркий рік минулого століття (1998-й) був відзначений сильним Ель-Ніньо. Однак, Адам Скайфи, співавтор доповіді науковців, зазначив, що природні чинники вінчає вплив людини — додаються до антропогенного вкладу до потепління. При цьому вплив Ель-Ніньо набагато сильніший і перекриває всі вищевказані фактори.

Головною метою кліматичної угоди ООН є недопущення зростання середньої температури Землі більше, ніж на два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою (1880 рік). Потепління може призводити до змін клімату, які спричиняють катастрофічні зміни: неврожаї, посухи, шторми і підвищення рівня моря.

Читайте також: Спека в Києві побила рекорд 84-річної давності

Раніше повідомлялося, що, виходячи з даних американських і японських метеорологів, перші шість місяців 2015 року були найтеплішими за всю історію інструментальних спостережень.

За матеріалами: Lenta.ru /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >