Медики випробували заснований на вірусі герпесу препарат, який лікує рак шкіри

Поділитися
Віротерапія успішно пройшла три фази випробувань
Якщо віротерапію схвалять, то препарат стане широко доступним для хворих на рак вже до наступного року.

Модифікований вірус герпесу атакує клітини меланоми і має потенціал для подолання раку, навіть якщо хвороба поширилася по всьому тілу, пише британське видання The Guardian.

Пацієнти з агресивним раком шкіри були успішно вилікувані за допомогою препарату на основі вірусу герпесу. Медики вважають, що це шлях для нового покоління методів лікування раку.

Віротерапія успішно пройшла три фази випробувань. У разі схвалення препарат Т-VEC стане широко доступним для хворих на рак вже до наступного року, прогнозують науковці.

Важливо відзначити, що у терапії є потенціал долати рак, навіть якщо хвороба поширилася по всьому тілу. Це дає надію для пацієнтів, які стикаються з похмурим прогнозом.

Кевін Харрінгтон, професор біологічних методів лікування раку в Інституті досліджень раку в Лондоні, який очолював дослідження, підкреслив: "Це велика перспектива лікування. Це вперше, коли виротерапия демонструє успішність три фази випробувань".

У дослідженні брали участь 400 пацієнтів з агресивною формою меланоми. Кожному четвертому лікування принесло позитивні результати. 16% залишилися в ремісії через півроку. У приблизно 10% виявлена "повна ремісія" – тобто в їх організмі більше неможливо виявити сліди раку. Повним одужанням вважається відсутність раку протягом п'яти років.

Лікування базується на модифікованій версії вірусу герпесу, який зупиняє продукування білка, і допомагає інфікувати здорові клітини. Ракові клітини потім проводять їх власну версію блокованого білка, заповнивши дефіцит, що дозволяє модифікованому вірусу "процвітати" в ракової тканини. Герпес поширюється всередині ракових клітин, поки вони не вибухнуть, вірус потрапляє в цю навколишнє середовище, викликаючи вторинну імунну реакцію проти пухлини.

Читайте також: Вчені створили мікроорганізм, що вбиває ракові клітини


Можливість використання вірусів стали використовувати ще на початку 20-го століття. Генна інженерія дала змогу вченим створити безпечні версії природних вірусів, що й призвело до відродження концепції, проведення випробувань віротерапії. Зокрема, використовуються такі віруси як герпес, вірус коров'ячої віспи, кору та (який був використаний у вакцині проти віспи).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі