Новини науки і техніки - Марсохід Curiosity знайшов на червоній планеті можливі сліди стародавньої екосистеми - Технології - dt.ua

Марсохід Curiosity знайшов на "червоній планеті" можливі сліди стародавньої екосистеми

26 березня, 2015, 06:58 Роздрукувати

Це може свідчити про наявність примітивної форми азотного циклу в екосистемі стародавнього Марса.

Райони буріння марсохода

Інструмент Sample Analysis at Mars (SAM) марсохода Curiosity виявив на Червоній планеті сліди зв'язаного азоту у вигляді нітратів. Як відзначають вчені, це може свідчити про наявність примітивної форми азотного циклу в екосистемі стародавнього Марса (якщо такий має сенс говорити). Свої результати досліджень автори опублікували в Proceedings of the National Academy of Sciences, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті NBC News.

На Землі в результаті азотного циклу бактерії перетворюють атмосферний азот в нітрати, які потім засвоюються рослинами і тваринами. Ці ж сполуки беруть участь в утворенні амінокислот та інших біомолекул. На Марсі такі з'єднання Curiosity виявив шляхом аналізу хімічних сполук, здобутих свердлінням еолових (пухких та принесених вітром) відкладень в кратері Гейла, в якому проходять дослідження ровера NASA.

Зміст азоту на зразок дорівнює 20-250 наномоль. Після обліку азоту, який міг потрапити в зразки неорганічними способами (з відомих джерел), фахівці оцінили зміст цього з'єднання у відкладах трьох різних районів кратера. За їх словами, виявлені нітрати дозволяють укласти, що раніше в районі кратера Гейла могла функціонувати екосистема.

Читайте також: Вчений представив докази ядерних вибухів на Марсі


Інших досліджень побічно підтверджують висновки вчених. Так, для деяких земних бактерій монооксид вуглецю (чадний газ), отруйний для людини і більшості інших тварин, може служити джерелом енергії. В атмосфері Марса концентрація цього газу на порядки перевищує таку на Землі.

За матеріалами: Lenta.ru /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >