Людські клітини зробили мишей розумнішими

Поділитися
Людські клітини зробили мишей розумнішими Астроцити посилюють зв'язок між нейронами © Riccardi Cassiani Ingoni/SPL
300 тисяч клітин розмножилися до 12 мільйонів, витіснивши мишачі астроцити.

Вчені пересадили в мозок мишей клітини з організму людини, в результаті чого у гризунів підвищився рівень інтелекту. В результаті пересадки, практично всі гліальні клітини, які займають 40% об'єму мозку змінилися на людські. При цьому нейрони, що відповідають за розумові процеси, зберегли свій колишній вигляд, повідомляє New Scientist.

Команда Стіва Голдмэна з Медичного центру Рочестерського університету, що проводить дослідження, витягла нерозвинені нейроглиальные клітини з ембріонів і ввела їх в мозок мишенят. Через деякий час клітини перетворилися в астроцити, які відповідають за посилення зв'язку між нейронами. Приблизно за рік 300 тисяч клітин розмножилися до 12 мільйонів, витіснивши мишачі астроцити до маргінальних ділянок. В результаті у гризунів збільшити розумові здібності. Наприклад, вони в чотири рази довше пам'ятали про зв'язок певного звуку зі слабким електричним ударом.

Читайте також: Російський вчений розвінчав кремлівський міф про освоєння Місяця

"Це схоже на збільшення потужності вашого комп'ютера", - зазначив Голдмен.

На поточний момент вчені перейшли до наступного етапу експерименту - пересадили клітини людини більш розумним лабораторних тварин - щурів.

При цьому Стів Голдмен наполягає, що нові клітини не наближають мишей до Homo sapiens. "Введення нейроглиальных клітин не дає їм ніяких людських здібностей. Наш досвід просто підвищив ефективність нейронних мереж тварини. Однак миша все одно залишилася мишею".

Крім того, дослідники прийняли принципове рішення не пересаджувати людські клітини мавп - насамперед з етичних міркувань.

Отримані дані відкривають нові можливості в лікуванні захворювань, які пов'язані з пошкодженням мієлінової оболонки, наприклад - розсіяного склерозу. Голдман вже звернувся за дозволом перейти до лікування таких пацієнтів.

Читайте також: Вчені вперше зняли на відеокамеру "морського чорта"

Раніше вчені навчилися "вимикати біль". Як зазначається, новий метод не викликає звикання і характеризується хорошою переносимістю на відміну від інших болезаспокійливих препаратів. У майбутньому він має допомогти людям, які зазнають хронічне відчуття дискомфорту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі