Льодовик, що відступив, відкрив дорогу епохи вікінгів

Поділитися
Льодовик, що відступив, відкрив дорогу епохи вікінгів Дорогою користувалися з 300 року нашої ери © N+1
Жвавою дорогою користувалися торговці і пастухи.

Археологи виявили, що перевал Лендбрен у Норвегії з 300 до початку 1500 років представляв собою дорогу, якою користувалися пастухи і торговці. Дослідники знайшли тут безліч артефактів, які показали їм, як були організовані подорожі в давнину, повідомляє N+1.

Перевал Лендбрен став широко відомий у 2011 році. Тоді археологи виявили тут вовняну туніку III або IV століття нашої ери, яка вмерзла в лід і тому добре збереглася. Льодовик, розташований на висоті 1690-1920 метрів, відступає через зміни клімату і оголює безліч артефактів, які були загублені мандрівниками.

У ході дослідження вчені виявили близько 800 артефактів, в тому числі ножі, уламки лиж, саней, обривки тканин, а також 150 зразків кісток і рогів і кам'яні насипи. Дослідники датували 60 знахідок, що дозволило їм простежити хронологію користування перевалом.

У бронзовій добі (1750-500 роки до нашої ери) тут полювали на оленів, а починаючи приблизно з 300 року нашої ери Лендбрен перетворився на дорогу, що зв'язує високогірні поселення, жителі яких займалися відгінним скотарством, з літніми пасовищами. Ним також користувалися жителі внутрішніх областей Норвегії, щоб потрапити в прибережні регіони і придбати там риби в голодні роки. Найбільша кількість датованих знахідок відносяться до періоду близько 1000 року, тобто до епохи вікінгів, а найпізніші - до початку XVI століття. Таким чином, шлях функціонував протягом усього Середньовіччя.

Основний маршрут дороги був відзначений кам'яними насипами. Крім того, дослідники виявили руїни хатини, в якій, ймовірно, мандрівники могли перепочити або перечекати негоду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше команда польських археологів виявила десятки мумій недалеко від найстарішої відомої піраміди в некрополі біля селища Саккара. Вік мумій оцінюється в дві тисячі років. При цьому, більшість мумій були поховані прямо в піску.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі